Коронавірус та інфекційне відділення

Коронавірус та інфекційне відділення

Колектив Турійської районної лікарні 25 лютого виступив проти закриття інфекційного відділення, яке заплановане на 10 березня ц. р. Центральна влада позицію медиків та громадськості району проігнорувала. Тому справа порятунку виявилася клопотом самих турійчан… 

Не закривати інфекційне відділення: таку резолюцію 25 лютого ухвалили під час колективних зборів за участю медиків, місцевих жителів та представників місцевої та районної влади. Головний лікар закладу Петро Мельничук каже: закривати інфекційне відділення – недопустимо. Але через 2 дні таки підписав відповідне розпорядження…
«Обслуговування відділення вартує близько 2,5 млн грн на рік. Враховуючи зміни при медичній реформі, за тих пацієнтів, яких ми маємо, отримаємо 1 млн, ще 1 млн 500 тис. грн не вистачає. Тому зберегти відділення не можемо... Також у нас немає надлишку грошей з інших відділень, щоб перекрити тут нестачу, – пояснив головний лікар ЦРЛ», – зазначає портал «Під прицілом».
Тому це питання 27 лютого розглянули на засіданні колегії при райдержадміністрації, повідомили колеги з «UA. Суспільне. Волинь». Його роботу координував перший заступник очільника виконавчої влади району Леонід Марчанчин, бо повноцінного голову райдержадміністрації Ореста Василишина вже давно звільнили з посади, а натомість нікого не призначили. Очікується, що новим очільником державної виконавчої влади на Турійщині буде Ольга Черен, яка нині очолює райраду.
«На послуги до НСЗУ наша лікарня, у зв’язку з тим, що у нас не має такої кількості хворих, не подавалася, і поки що вирішили, що цю послугу не надаватимуть. Але, у зв’язку з тим, що у світі епідемія коронавірусу і інші інфекційні захворювання, ми вирішили поки що утримувати два бокси у відділенні. Але ми не будемо називати його інфекційним, а це будуть обсерваційні палати, де середньої важкості захворювання будуть, насамперед, знаходитися дітки. Дорослий інфекціоніст вчитиметься на сімейного лікаря. Але такі палати ми лишимо. Їх буде обслуговувати персонал, який є у лікарні. Буде складено відповідний колективний договір, і по акту виконаних робіт, тобто, з якої території будуть хворі, ми будемо лікарні сплачувати кошти», – розповіла Ольга Черен.
У Турійській районній лікарні щороку проходили лікування щонайменше 400 людей. 
«Колектив інфекційного відділення – 12 людей, лікаря та середній персонал переводимо на інші посади. Під скорочення попадає молодший персонал – 5 людей. Загалом, щороку у нас лікувалися близько 400 осіб, із них 200 – діти», – сказала завідувачка інфекційного відділення Людмила Маковецька.За словами Ольги Черен, важких хворих із 10 березня ц. р. везтимуть у Ковельську лікарню: 
«В нашій лікарні не скорочений жоден лікар, в нас всі лікарі будуть працювати. В інфекційному відділенні був один лікар, вона виявила бажання зараз навчатися на курсах сімейного лікаря. І вона, разом із тим, буде амбулаторно працювати інфекціоністом. Молодший персонал теж забезпечений роботою. Єдине – буде скорочено 5 працівників середнього молодшого персоналу, це – санітарки».
До речі, під час збору колективу та місцевих жителів, люди пропонували відмінити у Турійську усі свята та зекономлені гроші спрямувати на лікарню, але цю ідею відхили, мовляв, дозвілля теж має бути. Також місцеві мешканці казали, що готові «скинутися» по 50 грн кожен, аби лишити інфекційне відділення, але є постанова уряду, яка забороняє з людей брати гроші на подібні цілі», – деталізував портал «Під прицілом».
Звичайно, коли в світі панує епідемія китайського коронавірусу і Волинь опинилася на передовому рубежі недопущення поширення інфекції через західний та північний кордони держави, скорочення інфекційних відділень треба оцінити критично.

Роман УСТИМЧУК.

На фото «UA. Суспільне. Волинь» та ІА «Волниські новини»: карета «швидкої допомоги» біля Турійської ЦРЛ; збори турійчан у лікарні постановили інфекційне відділення не закривати.  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%