Колишніх не буває...

Колишніх не буває...

Міхеіл Саакашвілі в Луцьку сказав: успіх буде, коли одночасно змінити всю систему, а не лише якийсь фрагмент. А Павло Клімкін вважає, що всі біди почалися після відмови України від ядерної зброї, що сталося в угорському Будапешті.

В повітрі запахло плановими місцевими виборами і, ймовірно, позаплановими парламентськими. Тому в м. Луцьк почали навідуватися високі гості. Серед найпомітніших – експрезидент Грузії та ексголова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі і в минулому міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Колись вони були в одному човні, тепер – у різних політичних таборах. Міхеіл Саакашвілі після повернення йому українського громадянства чинним главою держави Володимиром Зеленським відійшов від свого проєкту «Рух нових сил», а Павло Клімкін раніше не приховував симпатій до Петра Порошенка, а зараз каже, що «нема бажання посісти посаду через політику, але він готовий ще раз піти в активну політику, коли знайде однодумців»...
Міхеіл Саакашвілі провів зустріч 27 лютого в актовій залі юридичного факультету СНУ імені Лесі Українки. Поговорив не тільки зі студентами та науково-педагогічними працівниками, але й із представниками управлінського апарату. Зокрема, в залі був ректор нацуніверситету Анатолій Цьось.
Зустріч була відкритою, тому на неї завітали й інші категорії волинян.
«Щоб Україна могла конкурувати з Європою, - ми не повинні дивитися на закони, які зараз у Польщі чи Швеції, - вважає Міхеіл Саакашвілі. Ми повинні подивитися на закони, які вони писали, коли лише починали.... Ми маємо створити таку систему, яка дозволить нам дуже швидко йти вперед. Україна має зробити менші податки, ніж у Європі, спростити правила регуляції, зменшити бюрократію і пришвидшити державні процедури. Ми маємо створити все так, щоб тут все було набагато швидше, ніж у Польщі. І тому ми повинні пам’ятати, що Україна може бути успішною тільки, якщо вона буде офшором Європейського Союзу».На його думку, «головний дефіцит зараз для української держави і кожного з нас – це дефіцит часу», адже, якщо Україна буде розвиватися такими темпами, як зараз, то зможе «наздогнати» Польщу тільки через 20 років. І це за умови, що Польща буде «стояти і чекати», а вона чекати не буде, і стояти вона не буде, і ми всі це знаємо. Якщо Україна буде зростати, а це абсолютно реально, на 11- 13% за рік, тоді вона дуже швидко перетвориться на державу Європейського континенту. Тому ексПрезидент Грузії закликав усіх присутніх, особливо молодь, рухатися у напрямку до покращення становища України.
Щодо колишнього очільника МЗС Павла Клімкіна, то він вважає, що початком знесилення України як держави стало підписання в грудні 1994 р. Леонідом Кучмою у м. Будапешті Меморандуму про добровільну відмову України від ядерної зброї в обмін на гарантії Росії, США та Великої Британії щодо територіальної цілісності нашої держави.
Зараз головною загрозою Павло Клімкін вбачає агресивні дії Президента РФ Владіміра Путіна:
«Тому я кажу: якщо не буде скасування Путіним указу про видачу російських паспортів, то маємо діяти жорстко. Інакше нас ніхто не буде поважати. Зрештою, ми самі себе не будемо поважати», – переконаний Павло Клімкін, якого цитують колеги з порталу «Волинь24».
Щодо внутрішньої ситуації в державі, то дипломат, який проводив 29 лютого зустріч у Палаці культури міста Луцька разом із колишнім міським головою Богданом Шибою, вважає:
«Все можна зробити за рік! Але система вигідна тим, хто «викачує» з неї гроші. Поки не буде нормальної влади, нічого не зміниться!».

Анна АРТЮХ,
Володимир ДАНИЛЮК.

На фото авторки та Володимира ЛУК’ЯНЧУКА (портал «Волинь24»): Павло Клімкін крокує в Палац культури міста Луцька (1 стор.); Міхеіл Саакашвілі в стінах СНУ імені Лесі Українки.   • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%