Тоді газети писали

Тоді газети писали


90 років тому

Повінь у Луцьку

(1924 р.)

Фото із польського національного архіву.

80 років тому

Обіди для найбідніших

З ініціативи Союзу жінок Громадської праці, в Ковлі відчинено їдальню для найбідніших дітей на субсидію від Фонду праці. Їдальня видає 100 обідів щодня.

(«Українська нива», 1934 р.)

60 років тому

Безробіття в США

Нью-йоркські газети публікують повідомлення міністерства праці США про те, що число нових заяв, поданих на одержання допомоги по безробіттю, за тиждень становило 364.400 – на 82% більше, ніж торік. Як видно з повідомлення міністерства праці, в країні і особливо в штатах Нью-Йорк, Каліфорнія, Мічиган, Огайо, Нью-Джерсі триває звільнення робітників з підприємств металургійної, автомобільної, вугільної і будівельної промисловості, підприємств транспортного устаткування, а також цілого ряду галузей легкої промисловості.

Підготовка до весни

Заболоття. З кожним днем зростають темпи підготовки до весни в усіх колгоспах району. В артілі імені Сталіна вже відремонтовано понад 60 плугів, 94 борони,117 возів, усі наявні кінні сівалки та культиватори. Успішно провадиться вивезення гною в поле. Багато цінних добрив – попелу і пташиного посліду – зібрали льонарські ланки ім. Мікояна.

(«Радянська Волинь», 1954 р.)

25 років тому

Нові волинянки

В експериментальному цеху ЛуАЗу з’явилися дві нові машини. Вантажний автомобіль ЛуАЗ-13021 автозаводці зможуть освоїти у найближчий час, модернізувавши старі потужності. Це принципово новий вантажо-пасажирський автомобіль. Він має підвищену прохідність і призначений в першу чергу для сільської місцевості. Відзнака нової волинської малолітражки – сучасний кузов, розрахований на 4-х пасажирів чи 500 кг вантажу і двох чоловік.

А ось з моделлю 1301 – затримка. Для її випуску необхідна докорінна реконструкція підприємства, всього обладнання, яке застаріло і фізично, і морально.На фото: модель ЛуАЗ-13021.

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Помолодшаємо?

Верховна Рада подовжила термін, протягом якого громадянин Україниможе називатися молодою людиною. За прийняття відповідного закону проголосувало 340 народних депутатів. Відтепер молодими громадянами вважаються люди віком від 14 до 35 років. Зазначимо, що до цього часу молодими громадянами України вважалися люди віком від 14 до 28 років.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому

І прима-балерина, і депутат!

Корінна лучанка сьогодні дивує світ не лише неперевершеним мистецтвом на балетній сцені, а й успішно працює в російському парламенті. 10 червня 1979 р. в Луцькому пологовому будинку народилася звичайна дівчинка. Подружжя Захарових тоді ще, звичайно, не знало, що через 30 років їхня донька Світлана стане не тільки примою-балериною Большого театру в Москві, не тільки солісткою всесвітньовідомої «Ла Скали», а й депутатом Державної Думи Російської Федерації від списку партії «Єдина Росія». До речі, глава уряду Володимир Путін  є великим шанувальником таланту Світлани Юріївни і, як вона зізналася журналістам, саме він запропонував їй увійти до парламентського списку «Єдиної Росії»…

(«Волинська газета», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

Підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%