Коронавірусний похорон

Коронавірусний похорон Смерть першого лікаря-волинянина, в якого згодом виявили хворобу Covid-19, привернула увагу до особливої процедури поховання небіжчиків, уражених інфекцією SARS CoV-2. А ще до того, як область буде протидіяти смертоносній заразі.


Отже, першим небіжчиком, який відійшов у Вічність 29 березня 2020 р. в обласній інфекційній лікарні в м. Луцьку, став лікар-гінеколог обласної клінічної лікарні, 56-річний Орест Тимчак.
Як відомо, з діагнозом пневмонія він потрапив до обласної інфекційної лікарні. Експрес-тест на коронавірус у нього спочатку показав негативний результат, тому аналізи відправили на підтвердження і таки виявили Covіd-19. Та це сталося вже після смерті в результаті серцевого нападу, тож рідні вирішили попрощатися з новопреставленим у нижньому храмі Луцького Свято-Троїцького кафедрального собору ПЦУ. І коли 30 березня ц. р. домовину з тілом Ореста Тимчака доставили в собор, надійшли результати щодо інфекції SARS CoV-2, що викликає Covіd-19...
Зрозуміло, що ця історія викликала значний резонанс на Волині.
«Згідно з розпорядженням Головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка від 27 березня, тіло мають дезінфікувати хлоровмісним розчином та помістити у непроникний герметичний пакет-мішок. Труна має бути щільно закритою. При похованні в приміщенні дозволено одночасно бути не більше ніж одній людині на 10 квадратних метрів на відстані не менше 1,5 метра. Місцева влада чи комунальні підприємства мають записати контакти тих, хто був на похороні нагадали правила прощання з небіжчиками, в яких виявлений Covіd-19», – зазначили колеги з порталу «ВолиньPost».
31 березня на онлайн прес-конференції заступниця голови облдержадміністрації Тетяна Щербак запевнила, що в випадку прощання із Орестом Тимчаком усі умови було дотримано.
Ще задовго до цього випадку, як зазначила посадовиця, в усі органи влади районного, міського рівнів та в ОТГ було направлено чіткий алгоритм дій щодо процедури поховання такої категорії небіжчиків.
Вчора ввечері перевірили, як він дотримується. Все відбулося згідно норм. Труна була закритою, вона знаходилася в окремому приміщенні, люди дотримувалися визначеної дистанції...
Тетяна Щербак також нагадала: всі, хто взяв участь у церемонії похорону небіжчика із діагнозом Covіd-19, фіксуються і потім повинні перебувати на 14-денній самоізоляції.
«Узагалі, момент поховання, це, щонайменше, для сім'ї покійного інтимна процедура, яка, як на мене, не має мати широкого загалу. Сьогодення показує не лише правильність цього, але й необхідність!», – додала Тетяна Щербак.
Присутній начальник облздоровуправління Ігор Ващенюк, відповідаючи на запитання «Волинської газети» про коло осіб, із якими за життя контактував Орест Тимчак, а також ймовірне джерело зараження інфекцією SARS CoV-2, зазначив, що до моменту госпіталізації в обласну інфекційну лікарню лікар-гінеколог був у відпустці.
Однак, за словами Ігоря Степановича, «коло осіб встановлене, активно попрацювали працівники обласного Лабораторного центру МОЗ України, працівники поліції і наші співробітники».
«Великих контактів в покійного не було, але 8 осіб із обласної поліклініки зараз знаходяться на самоізоляції. Їх обстежують», – додав.
Оскільки Орест Тимчак до 20 березня числився у 10-денній відпустці, то цілком зрозуміло, що встановити, від кого саме та де саме він заразився на SARS CoV-2, нині важко. Хіба що зголосяться ті, хто про це знає з особистого досвіду...
На прес-конференції також пролунала інша важлива інформація. Зокрема, область отримала 5 тис. експрес-тестів для діагностики, але всім її проводити не треба: спочатку пацієнти повинні звернутися до своїх сімейних лікарів і діяти за їхніми рекомендаціями. І лише в випадку утруднення дихання та високої, понад 38 градусів, температури варто викликати швидку допомогу.
На Волині визначено 8 базових медзакладів, куди можуть госпіталізовувати уражених Covіd-19 на первинному рівні.
«Наразі це найкращі заклади, – підкреслила Тетяна Щербак. – Хтось каже, що в одній лікарні, наприклад, старий рентгенапарат, але в якомусь іншому його взагалі немає!».
Щодо захищеності самих медпрацівників, то у виконавчій владі області визнали, що багато чим закладі забезпечені, але «є не все», проте  «кожен день в область щось надходить»: маски, рукавички, антисептичні розчини:
«Зокрема, захисних комбінезонів на всіх сімейних лікарів ще немає, але ми над цим працюємо... Медики зараз працюють як на війні, тому до них – особлива увага!», – сказала заступниця голови облдержадміністрації. –  І повірте – Волинь забезпечена щодо боротьби з коронавірусом краще, ніж багато інших областей. І це забезпечення покращуватиметься!».
Традиційно промовці закликали волинян дотримуватися карантинних вимог та не піддаватися паніці. У виконавчій владі області вірять, що найближчим часом епідемію коронавірусу вдасться подолати.
Володимир ДАНИЛЮК.
Колаж із порталу «Обозреватель».  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (69) - 86.3%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5%