«Великдень удома»

«Великдень удома»

Коли, хто і де буде святити паски?

Президент Володимир Зеленський ще 25 березня ц. р. поспілкувався з главами церков щодо безпеки святкування Великодня та проведення богослужінь в умовах поширення COVID-19. Першою відреагувала Православна Церква України на чолі з Митрополитом Епіфанієм: найближчим часом проведуть Священний синод, щоб ухвалити рішення. А УПЦ (МП) виконає вказівку Патріарха Кірілла.
«Великдень зазвичай збирає у церкві багато людей. Серед них і ті, хто приїхав з-за кордону. Тому зараз ми готуємо та вже скоро презентуємо проект «Великдень вдома», який допоможе відсвяткувати це велике свято вдома, не збираючись натовпами у церквах», – озвучив ініціативу Володимир Зеленський.
Глава держави відзначив, що керівники церков розуміють, що богослужіння можна проводити онлайн, у вигляді відеоконференції.  За його словами очільники церков погоджуються з необхідністю обмежувати кількість прихожан у випадках обрядів, що вимагають присутності людей, однак питання Великодніх свят залишається найскладнішим.
Крім цього, на селекторній нараді Президента з місцевою владою розглянули можливість розміщення патрулів біля храмів та церков на Вербну неділю, на Пасху і в звичайні дні, особливо коли свята. У разі великого скупчення людей вони мають проводити бесіди з парафіянами й роз’яснювати, що збиратися натовпами небезпечно не лише для них самих, а й для здоров’я тих, хто навколо.
Представник прес-служби ПЦУ, диякон Михайло Омелян у коментарі УП 31 березня ц. р. зазначив:
«Це будуть практичні рекомендації для духовенства і мирян, зокрема про порядок звершення богослужінь у ці дні. Сюди входить: чи йти у храм, чи бути вдома, як святити паску тощо».
Імовірно, засідання синоду проведуть по відеозв’язку.
Щодо інших церков, то Римо-католицька відзначатиме Великдень 12 квітня ц. р., Українсько греко-католицька вже давно закликала вірян до дистанційного спілкування, а от Російська Православна Церква на чолі з Патріархом Московським і всієї Росії Кіріллом лише 29 березня закликала вірян залишатися вдома та відмовилася від багатотисячних молебенів, тож за вказівкою з Москви і діятимуть її осередки в Україні під назвою УПЦ (МП).
Сергій ШРАМЧУК.
На фото «Української правди».  

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (475) - 88.8%
Пізно (15) - 2.8%
Яка різниця? (8) - 1.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.7%
Мені байдуже (16) - 3%