Основний інстинкт - 3?

Основний інстинкт - 3?

Понад 20 років тому світ побачив черговий американський кінобестселер – «Основний інстинкт». Стрічка, головним сюжетом якої була спроба розслідувати серію загадкових убивств, тим не менше, стала відомою та популярною завдяки гострим еротичним сценам. А шокувальний епізод, коли актриса Шерон Стоун у ролі письменниці Кетрін Тремел розставляє перед поліцейським ноги таким чином, що стає помітною відсутність на її тілі нижньої білизни, взагалі перевернула з ніг на голову всі доти існуючи канони про морально-етичні норми, які мають бути домінантою в сфері навіть масової поп-культури.
Тож не дивно, що режисерові довелося 14 разів (!!!) перезнімати саме цей епізод, аби він таки був дозволений цензурним комітетом американської кіноакадемії для показу на екранах.
Потім був «Основний інстинкт-2», де в головній ролі знову – Шерон Стоун. А в 2006 р. світ побачила документальна стрічка «Всередині «Основного інстинкту», де розповідалося про історію створення фільму.
Проте мало хто думав, що в реальному житті можуть з’явитися охочі повторити сороміцьку витівку Шерон Стоун! Дійсність перевершила всі очікування! Нещодавно під час запису рейтингового шоу «Місія нездійсненна» на сербському телеканалі «Pink» за участю Прем'єр-міністра Сербії Івіци Дачича з політиком розмовляла… колишня модель «Плейбою», котра прийшла в студію без нижньої білизни, а розмова між ними знімалася прихованою камерою!
Те, що чинного главу уряду Сербії в такий спосіб намагалися дискредитувати, не викликає жодних сумнівів. Насамперед тому, що Івіці Дачичу підсунули не просто жінку без трусів, а етнічну хорватку. Враховуючи складність нинішніх міждержавних стосунків між Сербією та Хорватією, а також намагання багатьох країн світу примусити Сербію визнати самопроголошену і штучно створену адміністративно-територіальну одиницю Косово, в провокації немає нічого дивного. Єдине, чого досягли її організатори, – різкої критики з боку справжніх сербських журналістів та багатьох європейських політиків. 
Звичайно, псевдосюжет в ефірі телебачення так і не з’явився, хоча за кілька днів перебування у всесвітній павутині зібрав понад 3 млн відвідувачів!
А слідом за цією дешевою провокацією на Івіцу Дачича звалилися інші проблеми: тепер його вже звинувачено в контактах із наркомафією! Для чого? На цю тему, мабуть, пора американським режисерам знімати кіно «Основний інстинкт-3». А в сюжетній лінії, вочевидь, треба не забути про довгу дорогу в геополітичних дюнах від зруйнування колись єдиної та успішної країни Югославії до спроб надати силою відокремленому анклавові Косово статус добропорядної європейської держави…
Тепер спробуймо відповісти на одне-єдине запитання: а нам  ця вся історія навіщо потрібна?
В тому-то й річ, що саме такі життєві випадки знову й знову примушують подивитися не на те, чи є в когось із журналісток нижня білизна, а взагалі – який сурогат  дуже часто пропонується людям  для споживанням під соусом журналістики? При цьому не гріх було б поцікавитися: чи не забувають деякі сучасні українські медіа, надаючи  свої інформаційні послуги суспільству, перед виходом у світ одягнути спіднє?! І чи не плутаємо ми боротьбу за свободу слова з банальним відстоюванням власних, суто меркантильних інтересів або з бездумним виконанням установок організованих політичних угрупувань? 
Звичайно, методами зловживання службовим становищем чи вимахуванням якимось  мандатом можна спробувати  розчистити дорогу до звичного комфорту, йдучи буквально трупами. Але кому потрібна дуже сумнівна монополія на правду, тим більше що правди за панування монополії насправді немає і бути не може? 
Ось такі, доволі невеселі, роздуми виникли, коли спробував проаналізувати, кому було вигідно використовувати для політичної провокації аморальну жінку саме в ролі журналістки. Це, власне, те саме, що випускати на балетну сцену оголеного танцівника чи підіслати голу медсестру в палату…
Володимир ДАНИЛЮК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%