Остання розмова з Сашком Білим і не останнє слово опозиції

Остання розмова з Сашком Білим і не останнє слово опозиції  «Правий сектор», «Самооборона Майдану» та «Громадський сектор» 30 березня ц. р. на Театральному мітингу обласного центру провели черговий мітинг під гаслом "Зраді  стоп!", де вшанували жертв кривавого протистояння в столиці та спробували підсумувати результати перших сорока постреволюційних днів. На думку організаторів заходу Павла Данильчука та Андрія Хведчака, насправді процес зміни системи влади не завершився. Йдеться лише про перший етап, після якого має наступити другий. Символічно, що інших промовців, які традиційно виступали зі сцени разом із вище згаданими активістами, але які належать до інших партій або вже призначені на ті чи інші посади, поряд уже не було.
Насамперед ушанувавши хвилиною мовчання Небесну Сотню та виконавши Державний гімн, одягнутий у цивільний одяг, а не камуфляжну уніформу Павло Данильчук висловив переконання, що «сорок днів нам розказують представники нової влади багато байок, сорок днів – жодного затримання, жодного покарання тих людей, які були причетні до наказів вбивати наших побратимів в Києві на Майдані».
Натомість він продемонстрував приклад координатора «Правого Сектора» по Західній Україні Олександра Музичка (Сашка Білого), з яким мав телефонну розмову буквально за 2 години до загибелі останнього. Власне, Павло Данильчук вважає, що ліквідація Сашка Білого була «суто політичним убивством», а тому вимагає негайної відставки в. о. Міністра МВС України Арсена Авакова, його заступника Володимира Євдокимова, а також усіх, хто взяв участь у цій «злочинній спецоперації». Як приклад шанобливого ставлення до одного з героїв Майдану названо голосування рівненської міської ради з аналогічною вимогою, пролунала обіцянка, що «Правий сектор» забезпечить аналогічне голосування і в Луцькій міськраді. Основна причина: треба оборонитися не тільки від російських агресорів, але й від тих, хто посилає кулі в бік «Правого сектора».
Закликавши до продовження революції, Павло Данильчук пригадав недавнім соратникам, що 40 днів тому саме ця структура разом із іншими рішуче налаштованими організаціями домоглася корінного перелому ситуації, а також дорікнув, що на «Правий сектор» хочуть наклеїти ярлики «бандитів» та «агентів Кремля» недавні соратники по боротьбі.  Вони це роблять замість того, щоб боротися з послідовниками Януковича та сепаратистами, одного з якого – «Топаза» – суд відправив лише під домашній арешт, тоді як Сашка Білого лже-міліціонери відправили на той світ…
Керівник луцької «Самооборони Майдану» Андрій Хведчак нагадав, що в області досі відсутні начальник УМВСУ і Прокурор Волині, а тому закликав нову владу не повторювати помилок із закулісним проштовхуванням на посаду головного міліціонера Віктора Швидкого, а звернутися за порадою до громадськості. Він затаврував ганьбою нардепів, які жодного разу не зібралися в складі спеціальної слідчої комісії для розслідування обставин загибелі людей на столичному Майдані, а також надто повільного процесу призначення керівників у районах. «Зека прогнали, а банду не посадили!», – підсумував активіст, запропонувавши призначити командира авіаційної частини в Бельбеку полковника Юлія Мамчура керівником Національної гвардії України.
Від імені «Автомайдану» російською мовою, демонструючи повну відсутність на Волині расової, релігійної чи гендерної нетерпимості, виступив Ігор Оборонов, закликавши всіх до максимальної мобілізації в боротьбі за основні ідеї Майдану.  
Один із керівників «Громадського сектору» Волині Михайло Шелеп, який із побратимами виставив пікет в облмуздрамтеатрі та сприяв відміні урочистого концерту з нагоди Дня соборності та першим пікетував офіс облорганізації Партії регіонів, нагадав, що має відбуватися процес публічного висунення та затвердження претендентів на ключові посади. Люстрації також не відміняв, тому ініціативна група з вівторка щодня обговорюватиме кандидатури на всі без виключення посади в органах виконавчої влади та інших структурах.
Оскільки головною метою заходу було вшанування героїв Небесної Сотні з нагоди 40 днів після їхньої загибелі, то згодом присутні долучилися до інших учасників вшанування, яке відбулося біля могили Василя Мойсея на меморіалі Вічної слави. Там же ж відбулася й панахида за загиблими.
Роман УСТИМЧУК.
На фото з сайту «Волинь Post»: від імені «Громадського сектору» на Театральному майдані м. Луцька виступає Михайло Шелеп.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%