Француз повертається?!

Француз повертається?!

23 березня відзначив 60-річний ювілей Анатолій Француз – Герой України,  генерал-лейтенант міліції, «український державний діяч, правоохоронець, юрист і науковець», який у 2002-2005 рр. очолював Волинську облдержадміністрацію.

Цю радісну подію Анатолій Йосипович відзначив у колі найближчих друзів та родичів, проте – без зайвого розголосу. Це пояснюється дуже просто: коли Помаранчева революція примусила екс-губернатора терміново залишити споруду волинського «Білого дому», то прибулий із Рівного генерал упродовж останніх років усіляко уникав публічності та спілкування з журналістами. Тому навіть місце постійного проживання Анатолія Йосиповича (рідне м. Монастириська Тернопільської обл., м. Івано-Франківськ, де очолював УМВСУ, м. Київ, де викладала в Академії МВС його дружина чи навіть кілька населених пунктів Західної Німеччини, де провадять бізнес найближчі соратники) досі нікому не відоме. Нічого про це не говорять і його колишні заступники, котрі як «висококваліфіковані спеціалісти» в 2003-2004 рр. коштом бюджету області отримали комфортабельні квартири та будинки й досі живуть та працюють у Луцьку.

Проте все може змінитися в одну мить! Річ у тім, що формально Анатолій Француз завжди був позапартійним, працював виключно в системі «режиму Кучми», а тому під жорсткі вимоги нинішніх люстраторів він не підпадає (у 2010-2014 рр. не обіймав жодної державної посади). Враховуючи усобицю в процесі призначення нового начальника УМВСУ у Волинській області, саме кандидатура Анатолія Француза як компромісна може бути запропонована на посаду нового очільника міліції.

На користь колишньому губернаторові також багатий досвід роботи в міліції, знання волинських реалій, позитивний імідж у країнах ЄС (про те, як майбутній Герой голіруч знешкодив під м. Рівне озброєних терористів, котрі після пограбування банку прибули з ФРН разом із заручницею в Україну, навіть кінофільм відзнято!), а також – партійна приналежність молодшого брата Віталія Француза (був від опозиційних, а нині владних сил навіть головою Житомирської облради!).

Позаяк підтвердження від самого генерал-лейтенанта на предмет його можливого призначення на посаду начальника УМВСУ у Волинській області досі немає, все може вирішитися внаслідок кулуарних домовленостей уже найближчими днями. В усякому випадку, збільшення пенсійного віку для чоловіків до 65 р. повністю дозволяє Анатолієві Йосиповичу ще мінімум 5 літ плідно очолювати волинських правоохоронців.

Роман УСТИМЧУК.

На фото: Анатолій Француз під час роботи на посаді голови Волинської облдержадміністрації.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (64) - 87.7%
Пізно (2) - 2.7%
Яка різниця? (2) - 2.7%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (4) - 5.5%