Єдині, міцні, заможні

Єдині, міцні, заможні

Незважаючи на тривожні часи, на XVII Всеукраїнську учнівську олімпіаду з економіки, що відбулася 23–27 березня в Луцьку, прибули учасники з усіх регіонів нашої країни (крім Автономної Республіки Крим і Севастополя).

Основну турботу за її проведення на місці було покладено на управління  освіти і науки облдержадміністрації, Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти (ректор П. С. Олешко) та обласний ліцей-інтернат (директор М. І. Тарасюк). На обох турах цього інтелектуального змагання була наполеглива, здорова конкуренція, а на відпочинку, протягом культурної програми юні економісти переконувалися, що «всі ми різні, але рівні і єдині».


Для них, а також для членів оргкомітету й журі, було передбачено доволі багату культурну програму. Так, господарі усім влаштували пішохідну екскурсію історико-культурними місцями обласного центру, дорослим – поїздку до Музею-садиби Лесі Українки в Колодяжне та Музею «Лісової пісні» в Нечимне, школярам – концерт філармонічного оркестру «Кантабіле», вони також відвідали історико-культурний центр «Поле Берестецької битви».

Цю останню поїздку проведено за сприяння Волинського центру туризму, спорту та екскурсій (директор Л. М. Толстіхін). Вона була цікава всім 114-ти учням і 33-м старших груп, особливо гостям із південних і східних областей. Побувавши в музеї, поклонившись праху загиблих, екскурсанти поклали квіти до пам’ятника учасникам Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Потому в урочищі Гайок, де гриміли останні бої Берестецької битви, та в урочищі Козакова Яма, де загинув останній оборонець, сучасні носії давньої слави – козаки Радивилівського полку – розповіли про ті героїчні події. А ще почастували козацьким кулешем, пирогами, печеними на черені, та свіжим березовим соком; прозвучала в’язанка народних пісень. Кожному на згадку було вручено подарунки – книги й диски про ті вікопомні місця (спонсори – «Укрсиббанк», «Приватбанк» і підприємець О. Омельчук).

Тож юні економісти не тільки показали свій інтелект на олімпіаді, а й збагатилися знаннями з історії. Все спілкування протягом цих днів було дуже тепле, всі почувались однією великою сім’єю. Без сумніву, і школярі, і їхні наставники поїхали додому, назавжди тримаючи в душі часточку нашого краю.


Атмосфера ж, яка панувала в актовому залі Волинського ліцею-інтернату на закритті олімпіади, могла б зворушити кожного. Тут панував дух справжнього братерства, як і належить зрілій нації.

Першим промовив до майбутньої еліти заступник голови обласної ради О. В. Пирожик. Він зазначив, що економіка країни, яку належить зміцнювати й новому поколінню, дасть змогу нашому народові не лише підвищити добробут до рівня найрозвиненіших країн, а й захистити Україну від будь-якого загарбника. Думка про важливість плекання економічних знань проходила червоною ниткою через короткі виступи усіх промовців: Ю. В. Таранчука, заступника начальника управління освіти і науки ОДА, П. С. Олешка, ректора ВІППО, О. М. Бурлаки, методиста вищої категорії відділу по роботі з обдарованою молоддю Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, й інших.


Потім нагороджували переможців. Серед дев’ятикласників перше місце вибороли Лія Колеснікова із Сумщини й Анна Руденко з Києва, серед десятикласників – Дмитро Леховіцький із Харківщини, Богдан Король з Вінниччини, Микита Денисенков із Донеччини, серед одинадцятикласників – Олена Баранова з Черкащини (найвища кількість балів серед усіх учасників), Максим Біличенко з Харківщини, Владислав Часніков із Луганщини, Григорій Кукуруза з Чернівеччини. За сумою балів переможцем стала команда Запорізької області, якій і вручено кубок олімпіади. Як бачимо, розумної молоді вистачає в усіх регіонах, і прізвища свідчать, що це юнаки й дівчата різних національностей.

Звучали патріотичні пісні у виконанні вихованців військового ліцею, раз-по-раз лунало «Слава Україні!», причому так часто російською, як і українською. Це було справді свято єднання.

Наприкінці слово дали завідувачу кафедри Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти О. В. Часниковій (вона брала участь у заході як спостерігач). Олена Володимирівна запросила всіх економічно обдарованих школярів взяти участь у такій олімпіаді наступного року в Луганську. Спершу були пропозиції проводити її десь у Центрі, однак зійшлися на тому, що слід – на Сході. Луганчани покажуть в усьому високий рівень не гірше за волинян. Дай, Боже, нам сили і єдності – таким був лейтмотив її виступу.


А те, що Гімн України всі школярі співали (а не просто слухали), притискаючи долоню до серця, свідчать: якщо у нас такі діти – нічого не пропало. Нічого не пропало! Єдина, міцна, заможна і моральна Україна створюється зараз.

Віктор ГРЕБЕНЮК.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%