Палітра у «чотири руки»

Палітра у «чотири руки»


Роман і Надія Федини – подружжя художників зі Львівщини, – представляє голова ВООНСХУ Володимир Марчук. – Коло їх уподобань – художня кераміка. Але ця виставкова серія живописного мовить і про їх малярський смак, привертає увагу до фолько-міфу, свідчить про глибоко приховану сакральність і емоційність митців.

І справді, у галереї мистецтв ВОО НСХУ такого шаленого «танцю фарб» ще не було. Тут експонується велика живописна серія «Фольк» – близько чотирьох десятків полотен, що подружжя художників створило упродовж трьох років. Усі вони пов’язані міфологемою, колористикою і настроєм Гуцульщини.  «Весілля. Молоді», «Червоне яєчко», «Коломийка», «Гуцульські танці», «Гуцульські музики», «Рання весна», «Ой на горі, на високій, сивий кінь пасесі…», «Жовта полонина», «Лисенята», «Гуцульська гранда», «Соняшник», «Гуцулка Ксеня», «В ніч на Івана на Купайла», «Червона рута»… Дивлячись на палітру, хочеться і самому пуститися у танок…
– «…Люб’ю з любком танцювати під файні тріллі…» – такий виставковий леймотив цього мистецького походу Романа і Надії Федин до Луцька.

– А ви самі любите танцювати? – поцікавився у художника.

– На жаль, моя комплекція цьому не сприяє, – зізнався митець. – Але спостерігати за танцями дуже люблю. Часто буваю на різноманітних фестивалях народного танцю, де власне і підгледіли з дружиною гармонію рухів.

Виставкова колекція Федин вже «обтанцювала» усі обласні міста Західної України. «…Люб’ю з любком танцювати під файні тріллі…» двадцять третя персональна виставка художників.

– Мою увагу привертає композиційне вирішення картин, – ділиться враженнями член НСХУ Сергій Корсай. –  Вона організовує простір, підсилює звучання теми… Звернув увагу і на колористику. Такі ж тони, як у нашім краї. Очевидно, Полісся, Волинь якось пов’язані з людьми Карпат.
На відкриття виставки прийшло чимало шанувальників живопису. То ж було чимало розмов про колористику, тематику, прийоми писання, шляхи сучасного мистецтва. До речі, Роман Федина зізнався, що всі полотна писав разом із дружиною: «П’ятдесят на п’ятдесят…» Але секретів «сімейного» творчописання « у чотири руки» розкривати не став: «У мистецтві має залишатися бодай якась таємниця».

Сергій ЦЮРИЦЬ.

Фото автора.

Довідка:

Надія Федина народилася на Івано-Франківщині в 1961 році, Роман Федина – на Львівщині у 1953 році. Обоє закінчили Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (у 1984 та 1985 роках відповідно).

Виставки: три авторські виставки у Львівському палаці мистецтв; виставка у галереї «Світлиця», м.Київ; виставка у галереї «Арт-Легенда», м.Івано-Франківськ; виставка у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, виставки у Львові в галереї «АртЛьвів», ЛНУ ім. І.Франка, ЛНБ ім. В.Стефаника; виставка у Музеї Гуцульщини (смт.Верховина); виставка у Чернівецькому обласному художньому музеї. Також брали участь у шести всеукраїнських і семи міжнародних колективних виставках. Побравшись, захопилися художньою керамікою, зараз надають перевагу малярству. Члени творчого активу львівської Національної Спілки художників України. Дипломанти ХІХ міжнародного гуцульського фестивалю. Творчі роботи з кераміки і живопису знаходяться в приватних колекціях багатьох країн. Зокрема, в США, Канаді, Англії, Німеччині, Польщі, Бельгії, Шотландії.

 

 

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%