Ядерні ракети: Мовчанів чи Уляники?

Ядерні ракети: Мовчанів чи Уляники?

Збройна експансія Росії та неадекватна поведінка інших гарантів територіальної цілісності України – США та Великої Британії – спонукали вище політичне керівництво держави до розгляду можливості відмови від Будапештського договору та повернення до ядерного статусу України. Йдеться про відновлення функціонування хоча б одного дивізіону крилатих ракет середньої дальності з ядерними боєголовками на борту. Серед місць розміщення аналітики називають два стратегічних об’єкти на Волині: ще радянські стартові майданчики РВСН у лісових масивах біля с. Мовчанів Локачинського та с. Уляники Рожищенського р-нів.

Правду кажуть: не було би щастя, так біда допомогла. З одного боку, поспішна відмова від стратегічного ядерного озброєння призвела не тільки до вивезення ракет та боєголовок у Росію, але й до фактичного розграбування військових містечок та стартових майданчиків майже в усіх місцях розташування на теренах нашої області. В останню мить вдалося врятувати лише бази в с. Журавичі та Сокиричі Ківерцівського р-ну, де зараз функціонують пункт тимчасового тримання нелегалів та школа міліції. Інші ж об’єкти майже зруйновано вщент.Але після недавньої заяви екс-міністра закордонних справ Володимира Огризка («Маємо повне моральне і юридичне право повертатися до статусу ядерної держави та вживати заходів, щоб захищати себе самостійно») аналітики взялися за розробку плану створення на базі Рівненської АЕС у м. Кузнецовськ Центру зі збагачення урану (сировина – відпрацьоване ядерне паливо «атомки», яке раніше вивозили в Росію, а тепер використають для потреб оборони) та збільшення випуску на дніпропетровському «Південмаші» ракет класу «Циклон» і «Зеніт» (у класифікації НАТО – «Сандал» і «Сатана»).


Але навіть після того, як ракети будуть готовими доставити ядерний заряд до вказаної цілі, виникає проблема з місцем розташування Сил ядерного стримування.

І ось тут стають у пригоді військові містечка та стартові майданчики ще радянських Ракетних військ стратегічного призначення, які розташовувалися біля с. Уляники Рожищенського та с. Мовчанів Локачинського р-ну! Головне – тут залишилися капітальні споруди для проживання військовослужбовців. Незначний ремонт – і вони знову готові служити захисникам Вітчизни. Мало того, 40-метрові шахти пускових установок, на які раніше скаржилося місцеве населення і де в 2009 р. під час незаконної заготівлі металобрухту загинули люди, після незначної реконструкції цілком здатні стати домівкою для мінімум 8 ракет із ядерними боєголовками на борту!


Крім підвищення обороноздатності, реалізація цього плану дасть мешканцям одразу двох районів області високооплачувані робочі місця, а Міністерство оборони України зможе уникнути судової відповідальності за бездіяльність у справі рекультивації прилеглої до стартових майданчиків території, про що «Волинська газета» неодноразово повідомляла в публікаціях 2009-2013 рр.

А на південному сході України ударне угрупування розміститься біля м. Первомайськ Миколаївської обл., де на базі однієї з військових частин повністю збереглася вся інфраструктура Ракетних військ стратегічного призначення і де нині функціонує філія Центрального музею Міністерства оборони.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото автора та прес-служби Центрального музею МО України: силова установка в м. Первомайськ – в ідеальному стані й готова хоч завтра відправити в політ мінімум 8 ракет із ядерними боєголовками; штаб ракетників в с. Уляники Рожищенського р-ну; один зі стартових майданчиків біля с. Мовчанів Локачинського р-ну може знову стати місцем дислокації «зброї відплати». 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (7) - 63.6%
Пізно (1) - 9.1%
Яка різниця? (1) - 9.1%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (0) - 0%
Мені байдуже (1) - 9.1%