Земля на продаж

Земля на продаж

У ніч на 31 березня Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». З 1 липня 2021 р. можна буде купувати і продавати землю.

За цей закон проголосували 206 народних депутатів зі «Слуги народу», 23 з «Європейської Солідарності», 15 із «Голосу», 12 із «Довіри» і 5 позафракційних, у тому числі спікер парламенту Дмитро Разумков і його перший заступник Руслан Стефанчук (партія «Слуга народу»).
Всього «за» натиснули кнопки 259 осіб (за мінімуму 226), не голосували ОПЗЖ, «Батьківщина», «За майбутнє».
Серед народних депутатів, які мають стосунок до Волині, «за» проголосував єдиний Андрій Герус (фракція «Слуга народу», уродженець м. Нововолинська), 
Валерій Стернійчук (список фракції «Слуга народу»), Вячеслав Рубльов (Горохівський округ №20, «Слуга народу»), Ігор Гузь (Володимир-Волинський округ №19), Ігор Палиця (Луцький округ №22), Степан Івахів (Ковельський округ №20), Ірина Констанкевич (Маневицький округ №23), усі – група «За майбутнє») були відсутніми.
Олександр Колтунович (фракція «Опозиційні платформа – За життя», зареєстрований у м. Луцьку) також не голосував.Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України деталізує: «Згідно з новою редакцією Статті 130 набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть:
а) громадяни України; б) юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади; в) територіальні громади; г) держава.
Набуття права власності на земельні ділянки сільгосппризначення не громадянами України може здійснюватися за умови схвалення цього на референдумі.
Загальна площа земельних у власності не може перевищувати 10 тис. га. Купівля та продаж будуть проводитися лише в безготівковій формі за ринковою ціною зі сплатою всіх податків і зборів.
Проголосувати за цей закон було однією з двох умов МВФ в обмін на кредит у розмірі 10 млрд доларів США. 

Світлана КОМА.

Фотокомпозиція Сергія ГЕРЕШТИ.

На фото з відкритих джерел: табло з результатами голосування за ринок землі.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%