Про першу школу, першачків і не тільки…

Про першу школу, першачків і не тільки…

Як налагоджено навчально-виховний процес на рівні шкіл, ми поспілкувалися з директором Луцької спеціалізованої школи №1 І-ІІІ ступенів Андрієм Кицею. А потім дізналися про важливі ініціативи Міністерства освіти і науки України, важливі для майбутніх першокласників та їхніх батьків.

Оскільки існують суворі обмежувальні заходи, то з Андрієм Іларіоновичем розмова відбулася дистанційно.
«Всі на карантині. За гнучким графіком працює адміністрація школи і технічний персонал. У штатному режимі – цілодобова охорона навчального закладу, але так, щоб співробітники між собою фізично не перетиналися навіть під час передачі зміни. А всі вчителі трудяться в дистанційному режимі, заняття проводять із допомогою новітніх інформаційних технологій. Навіть і такі специфічні предмети як «Захист Вітчизни» чи фізичне виховання! Річ у тім, що педагоги вже давно створили індивідуальні групи, використовуються різні новітні засоби, якими можна дати школярам потрібну інформацію, завдання та здійснити перевірку. Тому освітній процес продовжується, але в специфічних умовах», – сказав Андрій Киця.
Директор першої школи також наголосив:
«Важливо, що зарплата для освітян збережена в повному обсязі, за березень усі наші працівники вже отримали належні їм кошти».
Проте життя не стоїть на місці і примушіє вирішувати перспективні завдання. Одна з них – майбутні перші класи. Зазвичай уже в березні батьки поспішали в школи з документами та дітьми, щоб вирішити всі клопоти заздалегідь. А як бути в умовах карантину?
Луцькі школи зможуть приймати документи для зарахування у перший клас у режимі он-лайн або переносити терміни їхнього прийому залежно від термінів карантину. Відповідне роз’яснення оприлюднили на сайті Міністерства освіти України.
«Закон, прийнятий для запобігання епідемії COVID-19, дозволяє змінювати режим роботи установ на період карантину – це стосується і закладів освіти. Тобто, прийом документів для зарахування може бути організований гнучко, у тому числі – он-лайн. Зокрема, це стосується і зарахування до перших класів», – зазначила т. в. о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій. 
Рішення про гнучкий режим прийому документів на час карантину може прийняти засновник закладу загальної середньої освіти. Наприклад,  дозволити подавати документи в сканованій формі електронною поштою без електронного цифрового підпису. Вхідні документи, отримані у такий спосіб, реєструються окремо від інших документів із зазначенням електронної адреси відправника і адресата.
«Згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, терміни прийому документів для зарахування до закладу визначають органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади. При цьому термін прийому заяв не може бути меншим за один місяць.Терміни прийому документів для зарахування визначають на місцях. Однак ми рекомендуємо організувати цей процес після карантину. Також нагадуємо, що під час зарахування до першого класу заборонено проводити конкурси та заходи для перевірки знань і компетентностей дитини. Це допустимо лише для приватних закладів освіти та спеціалізованих закладів системи культури та спорту», – сказала очільниця міністерства. 
Наразі в управлінні освіти Луцької міськради опрацьовують цю новацію. Тож інформацію про терміни прийому документів та способи їхнього подання в перший клас на наступний навчальний рік буде оприлюднено впродовж двох робочих днів із дня прийняття відповідного рішення. Заклади освіти або їхні засновники опублікують її на власних сайтах. 
А от коли закінчиться карантин, як будуть вручати випускникам атестати і, найголовніше, коли і за яких обставин Міністерство освіти України вирішить провести ЗНО для нинішніх луцьких одинадцятикласників і завтрашніх абітурієнтів, то ці питання належать до профільних органів компетенції державної влади.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: першовересневі урочистості в першій школі.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%