100 років тому

100 років тому

Українська листівка

(1919 р.)

80 років тому

Пам’ятка старовини

Воєвідський Волинський уряд признав пам’яткою старовини б. палац Плятерів, а тепер – манастир в Берестечку Горохівського повіту, як взірець архітектури з епохи класицизму разом з колонадою, парком і флігелем, який знаходиться на його терені у формі старого партерового двору.

(«Українська нива», 1934 р.)

75 років тому

Про Шевченка

Більшовики, підтягаючи творчість поета під свою ідеологію, переробляючи його твори, не можуть охопити цілости його сонячного світогляду й бачать лише рефлексії його великої геніальної думки. В свому фанатичному засліпленні вони не можуть зрозуміти того, що Шевченко не належить жадній групі, жадній партії, не належить нікому зокрема, лише цілому народові українському, «живим, мертвим і ненародженим в Україні і не в Україні сущим братам його».

(«Шлях», 1939 р.)

60 років тому

Підготовка до весни

Луків. Хлібороби артілі імені Леніна успішно нагромаджують місцеві добрива. За зимовий період у поле вивезено близько 2,5 тис. тонн гною. В цій роботі колгоспникам допомогли механізатори. Трактористка Марія Михалюк вивезла 300 тонн.

(«Радянська Волинь», 1954 р.)

25 років тому

Реабілітація

Утворена комісія ЦК ВЛКСМ по реабілітації комсомольців, репресованих в роки культу особи. Якщо серед ваших рідних, знайомих, друзів були люди, про яких йдеться у постанові ЦК ВЛКСМ, якщо в домашніх архівах збереглися листи, фото та інші документи часів сталінських репресій, надсилайте їх нам. Просимо також відгукнутися членів падпальних комсомольських груп, райкомів комсомолу, що діяли на Волині під час Великої Вітчизняної війни, синів полків, дітей так званих «ворогів народу». Зібрані документи й матеріали будуть передані в комісію ЦК ВЛКСМ.

(«Молодий ленінець», 1989 р.)

10 років тому

Сад дружби

Сьогодні – третій етап закладання саду українсько-польської дружби на Волині. У 2003 році така акція відбувалася двічі. Її зініціювали голова Ковельської райдержадміністрації Віталій Карпюк та заступник начальника зовнішньоекономічних зв’язків сеймику люблінського воєводства Анджей Вавринюк. Торік було висаджено до 7000 саджанців. Цього разу закладання саду відбуватиметься за участі голови сеймику Люблінського воєводства Конрада Ренкаса і голови облдержадміністрації Анатолія Француза. З Республіки Польща привезли 4500 саджанців. 1000 з них буде приживатися у Володимир-Волинському районі.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому

Реформування влади

Глава держави Віктор Ющенко переконаний, що в Україні назріла необхідність глибокого реформування публічної влади: «Йдеться про значний перерозподіл повноважень по всій владній вертикалі». За словами Віктора Ющенка, найвищим територіальним рівнем є область. За результатами голосування населення, формується обласний представницький орган, який обирає голову ради, склад виконкому та його керівника. «Безумовно, в областях повинен бути і контроль з боку держави в особі глав обласних адміністрацій, яких призначає Президент», – додав глава держави.

(«Волинська газета», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%