Царство сміттєзвалищ

Царство сміттєзвалищ


Проблема належного облаштування полігонів зберігання твердих побутових відходів на Волині не втрачає своєї гостроти. Бо фактично всі вони – або незаконні, або вичерпали ресурс експлуатації, або на грані закриття.


Причому, більшість новостворених ОТГ виявилася не готовими до цивілізованого облаштування сміттєзвалищ та експлуатації їх згідно санітарно-епідеміологічних норм. Тому майже в усіх куточках області поблизу великих і малих населених пунктів – царство антисанітарії, підвищеної пожежної небезпеки та забруднення довкілля.

Не став виключенням і Турійськ, на базі якого створено велику та потужну об’єднану територіальну громаду. Сміття працівники житлово-комунальних служб та інші установи, організації та окремі громадяни вивозять побутовий непотріб за кілька кілометрів від міста дорогою в бік м. Рожище, де складають у лісосмузі. Щоправда, зеленими насадженнями кількагектарну територію, тотально засмічену різноманітним непотребом, назвати важко: сміттєзвалдище не обгороджене, тому вітер буквально здуває поліетиленові мішки та інші відходи людської життєдіяльності та розкидає поміж дерев і кущів. Крім цього іншого, на смітники обжилися громадяни незрозумілого соціального статусу та приналежності, які навіть у період карантинних обмежень та заборони відвідування лісів перебирають і сортують якісь «корисні копалини». Повсюдно видно сліди від пожежі, в багатьох місцях у повітрях піднімається дим від тліючих вогнищ…

Зрозуміло, що в області слід негайно розглянути питання функціонування сміттєзвалищ і та привести їхню діяльність до вимог чинного законодавства.

Світлана КОМА.

На фото авторки: сміттєзвалище біля смт Турійськ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%