Депутати Луцькради звернулися до центральних органів влади щодо обміління Стиру

Депутати Луцькради звернулися до центральних органів влади  щодо обміління Стиру

Сьогодні депутати Луцької міської ради зібралися на позачергову 76-у сесію, що відбулася у режимі відеоконференції.

Розпочали роботу обранці громади з розгляду питання «Про звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства енергетики та захисту довкілля України щодо вирішення екологічної проблеми територіальної громади м. Луцька». Ініціатором проєкту рішення виступив депутат Ігор Поліщук. Він зауважив, що нині склалася вкрай критична ситуація з обмілінням річки Стир. За його словами, вода в руслі річки опустилась до критичних позначок, заплава — на межі зникнення. Він наголосив, що причин для цього кілька, зокрема, це природні — безсніжна зима та відсутність дощів весною. Однак, вище за течією річки в межах Демидівського району Рівненської області та Горохівського району Волинської області розташоване Хрінницьке водосховище, рівень води у якому регулюється шлюзами. Нині шлюзи закриті, що призводить до катастрофічно низького рівня води в р. Стир, загибелі водяної рослинності та унеможливлює нерест риби.

«Низький рівень води в річці Стир стає також причиною підмивання її берегів, падінням дерев безпосередньо в русло та подальшим його замуленням. Необхідно, аби шлюзи на водосховищі, які регулюють рівень води для забезпечення нормальної роботи двох ГЕС, відкрили. Це дасть можливість підняти рівень води у річці Стир», - наголосив він.

Депутати підтримали цей проєкт рішення. Звернення направлять до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Міністерства енергетики та захисту довкілля України щодо вирішення екологічних проблем територіальної громади міста, пов’язаних із критичним станом р. Стир у зв’язку з її обмілінням. Також текст звернення направлять у Волинську та Рівненські обласні ради і ОДА, райдержадміністрації та райради Волинської та Рівненської областей через територію яких протікає річка.

Дар’я ОНІМОВА.

Фото ілюстративне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (595) - 86.2%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%