Операція «В’ятрович-Вісла»?

Операція «В’ятрович-Вісла»?

Гримаса доби: допит на вул. Симона Петлюри в річницю каральної операції «Вісла»…


Громадський комітет з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр., Всеукраїнська правозахисна організація «Меморіал» імені Василя Стуса та Світовий конгрес українців адресували до Державного бюро розслідувань відкрите звернення щодо розслідування стосовно екс-голови Інституту національної пам’яті, народного депутата Володимира В’ятровича. Серед підписантів – і відомі волиняни: академік Ігор Юхновський, дипломат Володимир Василенко, письменниця Оксана Забужко

Йдеться про кримінальне провадження, котре призначене з подачі нинішньої Генпрокурорки України Ірини Венедіктової керівництво ДБР на чолі з Олександром Бабіковим (адвокатом Президента-втікача Віктора Януковича) порушило у справі, яка стосується проведення в 2018 р. міжнародного форуму пам’яті Голодомору.

Його підписанти стверджують, що в Україні вшанування жертв Голодомору-геноциду з залученням державних коштів «стало можливим лише після перемоги Революції гідності, і форум пам’яті Голодомору «Україна пам’ятає, світ визнає» у Києві 22-23 листопада 2018 р. відбувся «на високому науковому, представницькому та організаційному рівні».

Для чого ці «маски-шоу»?

Нинішнє керівництво правоохоронних органів заявляє, що розслідує можливі фінансові порушення та зловживання під час міжнародного форуму. Сам Володимир В’ятрович стверджує, що це – політичні переслідування «за те, що народний депутат від фракції «Європейська Солідарність» подав у суд на бездіяльність ДБР, яка не помітила державної зради у діях екс-Президента Леоніда Кучми і керівника Офісу Президента Андрія Єрмака, що своїми підписами у Мінську легалізували терористичні структури «ЛНР-ДНР».

28 квітня Володимир В’ятрович  таки прийшов на допит у ДБР, яке, за іронією долі, знаходиться в м. Києві по вул. Симона Петлюри, Головного отамана УНР і послідовного борця з більшовицькою тиранією…

Без різниці, чим закінчиться ця «справа». Очевидним є факт, що українське ДБР, один із 5 силових структур нашої держави, різновекторна діяльність яких викликала критику навіть у Президента України Володимира Зеленського, з-поміж багатьох проблем вітчизняної корупції, зловживань владою та розкрадань саме зараз взялося за тему, пов’язаною з болісною для мільйонів громадян темою Голодоморів 1932-1933 і 1946-1947 рр. Зрозуміло, що це вже на руку Кремлеві, котрий заперечує очевидні факти свідомого вбивства Москвою мільйонів безневинних українців та проводить політику юридичного та ідеологічного правонаступника СССР.

Для чого з політика та історика Володимира В’ятровича робити нового «ворога народу»? Невже вже всіх злодіїв, корупціонерів і хабарників засудили і вони відбувають покарання, на яке давно заслужили? Чи це – чергова помилка або навіть початок реставрації тоталітарного минулого?

Ще одна гримаса доби: викликали Володимира В’ятровича на допит саме 28 квітня – на 73 річницю від початку ще одного злочину проти українців –операції «Вісла», в результаті якого з історичних українських земель у Польщі в СССР було примусово вивезено мільйони наших співвітчизників.  

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото «Радіо Свобода»: Володимир В’ятрович.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%