Тоді газета писали

Тоді газета писали

100 років тому

Урочиста обітниця Директорії У. Н. Р.

Ми, Директорія Української Народної республіки, даємо цю привселюдну урочисту обітницю, що вірно будемо служити Народові України і утвореній ним Українській Народній Республіці; волю синів її, національну, релігійну та горожанську, невпинно боронитимем; всі свої сили обіцяємо покласти, аби закріпити народно-республіканський устрій України основним законом. Організовано-виявленій волі народа будемо коритися,…пильно стежити будем, аби встановлені закони ретельно й справедливо всіма виконувались і правда ні в чому не порушувалась.

Народе України! …Сьогодні ми приносимо прилюдну урочисту обітницю, вірно служити своєму народові, не припиняючи боротьби, доки не звільнимо нашу Україну від усіх ворогів, доки знеможений народ наш не стане на певний шлях спокою і добробуту, доки під захистом міцної республіканської влади не стане він вільним господарем Рідного Краю й доки не закріпить здобуту землю і волю.

(З зак., м. Кам’янець-Подільський, 1919 р.)


На фото з Вікіпедії: склад Директорії –  Андрій Макаренко, Федір Швець, Симон Петлюра.

80 років тому

Засідання Комітету

В салі засідань Цивільного Відділу Округового Суду в Луцьку відбулося засідання Комітету Вшанування 15-ліття 24 п. п.

(«Українська нива», 1934 р.)


На фото: службовці поліції Луцького повітового управління на площі Воєводської команди, 1934 р.

60 років тому

Підвищені зобов’язання

Підбиваючи підсумки соціалістичного змагання, тваринники на 1954 р. взяли нові підвищені зобов’язання. Доярки дали слово надоїти за рік від кожної фуражної корови по 2000 л молока, а від окремих, більш продуктивних – по 2.200-2.500. Свинарки борються за те, щоб одержати від кожної свиноматки по 20-22 ділових поросят.

(«Радянська Волинь», 1954 р.)

10 років тому

Аграріїв готуватимуть у Рокинях

У вересні на базі Рокинівської ЗОШ І-ІІІ ст. згідно з розпорядженням облдержадміністрації та обласного управління освіти буде створено аграрний ліцей. Випускники ліцею матимуть переваги при вступі у вузи та технікуми сільськогосподарського профілю. Предмети для майбутніх лісівників, агрономів, фермерів, працівників рибгоспів та механізаторів викладатимуть науковці Волинського інституту агропромислового виробництва. На 2004-2005 навчальний рік у ліцей буде набрано не менше 30 учнів.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому

Коротко і ясно

Експерти УЄФА провели інспекційний огляд луцького військового аеродрому та висунули свої вимоги до визнання літовища запасним для львівського під час проведення Євро-2012. внаслідок предметних переговорів із головою облдержадміністрації Миколою Романюком сторони зробили висновок, що є всі шанси, аби на Волині найближчим часом почав функціонувати потужний вантажно-пасажирський аеропорт.

(«Волинська газета», 2010 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%