Майбутнє – за молодими

Майбутнє – за молодими

У Ковельському культурно-просвітницькому центрі презентується виставка волинських молодих художників. Її організували і провели молоді художниці Валентина Горайчук із Володимира-Волинського і Заріна Сойко із Луцька.

 – Це був наш перший спільний із Заріною проект, – зізнається володимир-волинчанка. – Доручив нам його провести голова обласного відділення Українського Фонду Культури Геннадій Сарапін. Концепція виставки з’явилась сама собою: після холодної кривавої зимизахотілось просто кольору, яскравих теплих емоцій, підтримати наш народ та показати, що  ми – молодь – позитивно і творчо налаштовані, прагнемо розвивати культуру та мистецтво України, хочемо вдосконалюватись, жити і творити на рідній землі,  а не воювати і вбивати,  ділити нашу територію, яка й так законно нам належить.

    Потрібно зазначити, що обоє дівчат – креативні чарівні леді, життєрадісні і активні. І хоч живуть у різних містах, але поєднанні спільним баченням мистецького стріму і бажанням щось змінити у цім житті на краще. Вони прагнуть об’єднати усіх молодих митців Волині. Для цього створили спільний Інтернет-простір, де обмінюються інформацією та представляють свої роботи. З багатьма художниками знайомі особисто.
– У групі вже 139 учасників і їх кількість зростає, – наголошує Валентина Сергіївна. – На цій виставці представлені твори митців із Ковеля, Луцька, Володимира-Волинського, Любомля, с. Затурці, Рівного, Турійська та інших. Звичайно, хотілось би бачити більше майстрів, бо я знаю і переконана в тому, що їх набагато більше, просто ми не встигли їх знайти. Адже трагічні події останніх місяців призупиняли наші пошуки у дні скорботи та найбільшої напруги.Ми співпереживали, ділилися враженнями про наболіле. Деякі картини напряму присвячені героям Майдану.


На огляд шанувальників виставлено близько дев’яносто картин більше сорока авторів, серед яких як відомі, так і  митці-початківці: Заріна Сойко, Валентина Горайчук, Іванна Дацюк, Ксенія Дацюк, Олена Звягінцева, Людмила Ярмолюк, Сергій Мельник, Юлія Мазур, Руслана Войтович, Юлія Семич, Олексій Лопанов, Аліна Йодловська, Арсен Гребенюк, Тарас Форманюк, Артем Лук’янчук, Інна Журавель, Оля Присяжнюк, Настя Малімон , В. Фольварочна, Андрій Кальков, В. Михайлевич, В. Чернецько, Валентин Леуш , Олександр Назарчук,  Антоніна Сцьольна, О. Івчина, Катерина Матейко, В. Міцевський, Марія Оліферук, М. Липисвицька, Ілона Миселюк, Тетяна Салуха, Наталія Гітюк, Павло Юрчук, Наталія Булеца. Також Школа Наталії Блонської представила аж 17 робіт.
    Відкриваючи виставку, Валентина Горайчук наголосила: «Всі представлені роботи ми умовно розділили на академічні та авангардні. Ці два напрямки завжди протиставляють один одному. Але не в цій залі. Я представляю реалізм і академізм, а моя колега "по цеху" – абстракціонізм і авангард. Але ми не сваримося, а навпаки – підтримуємо один одного, вважаємо, що обидва напрямки можуть і мають право існувати, як кажуть, пліч-о-пліч. Саме контрасти – основна ідея і месидж цього творчого задуму. Різноманітність – це той важіль, який дає змогу не зациклюватись на чомусь одному, а навпаки розширює кругозір, розвиває обізнаність, дає можливість вибору. А ще рятує пересічного глядача чи цінителя мистецтва від одноманітності, змушує вдумуватись і розуміти ідею картини чи й просто естетичну  красу природи, якийсь мінливий стан, емоцію. Ми прагнули поєднати найрізноманітніші стилі і напрямки, щоб показати багатогранність і різноманіття творчості саме волинських художників, адже за прогресивною молоддю, яка всебічно розвивається і несе в собі багатий потенціал різних ідей, світоглядів, стилів та напрямків, представляє різні мистецькі"конфесії",– майбутнє мистецтва...»


Своїми враженнями про цю творчу імпрезу ділилися голова Любомльського відділення УФК художниця Наталя Блонська, директор культурно-просвітницького центру та голова спілки художників «Колорит» м. Володимир-Волинський Зінаїда Петрос, відомий ковельський бард Микола Більшевич, юна художниця з Луцька Антоніна Сцьольна, керівник літстудії «Творчий світ» м. Ковеля Віра Семеній.


На відкриття виставки прийшло чимало ковельчан. Були запитання до організаторів і художників, схвальні відгуки і побажання. Мистецьке свято, яке організували Валентина і Заріна, пройшло з великим успіхом. Творчість молодих привертає увагу ровесників і старших людей, дає надію, що наша країна матиме добру долю. Самі художниці-організаторки, як зізналася Валентина Горайчук, зараз готують свої персональні виставки.

Сергій ЦЮРИЦЬ.


 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (580) - 87.1%
Пізно (24) - 3.6%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.6%
Мені байдуже (22) - 3.3%