Потенціал – розвинути

Потенціал – розвинути


У справжніх волинських хліборобів виконавча влада переймає досвід успішного господарювання та спільно розробляє програми розвитку агропромислового комплексу.


19 травня заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко та начальник облуправління агропромислового розвитку Юрій Горбенко відвідали ТзОВ «Романів» Луцького р-ну.  Мета поїздки – ознайомлення з діяльністю господарства та ходом посівної кампанії в умовах карантину, який вніс свої корективи в роботу усіх сфер економіки.


Візит у СТзОВ «Романів» – не випадковий. Сільгосппідприємство – це приклад класичного агропромислового комплексу сучасного волинського села. Та й очолює його досвідчений Віталій Заремба, який свого часу двічі працював першим заступником голови облдержадміністрації, а нині – координує роботу постійної комісії обласної ради з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин. Крім цього, Віталій Миколайович належить до числа авторитетних фундаторів як мінімум двох найпотужніших неурядових структур, що діють на теренах області: Волинського обласного об'єднання організацій роботодавців (голова правління Петро Пилипюк) та Першої самоврядної аграрної спілки (очолює Володимир Кучера). 


Головними видами діяльності СТзОВ «Романів» є вирощування зернових, бобових, олійних  культур та розведення великої рогатої худоби молочних порід. Загалом тут працює 143 фахівці у різних сферах та напрямках діяльності.


В ході візиту, як поінформувало Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації , Олександр Троханенко ознайомився з поточним виробничим циклом сільгосппідприємства. Наразі там завершується посів кукурудзи, триває обробка полів від шкідників, виробництво молока  тощо.


«Заступник голови облдержадміністрації був приємно здивований станом посівів на підприємстві. Особливої уваги вимагають поля, засіяні озимим ячменем та ріпаком. Хорошу схожість має цукровий буряк», – зазначається.


До речі, в нинішньому році на Волині значно скоротилися посіви цукрового буряку. Відтак, Віталій Заремба не лише сподівається на хороший врожай, але й на безпроблемний та вигідний сільгоспвиробникам збут сировини.


У ході візиту Олександр Троханенко та Юрій Горбенко відвідали 3 тваринницькі ферми, де повністю автоматизовано процес доїння корів, а також встановлено системи охолодження в корівниках, що сприяє підтриманню постійної температури повітря в приміщеннях в гарячу пору року.

СТзОВ «Романів», як і всі представники ВОООР та СПАС, належать до соціально орієнтованого бізнесу. Тому Віталій Заремба бере активну участь та підтримує розвиток соціальної інфраструктури сіл, на території яких працює це підприємство.


На завершення робочої поїздки заступник голови облдержадміністрації розповів про державну підтримку, на яку можуть розраховувати волинські сільгоспвиробники.

«Дуже важливо підтримувати сільське господарство. В державі розробляються нові механізми державних програм фінансової підтримки аграріїв. Облдержадміністрація сприятиме, аби волинські сільгоспвиробники стали учасниками цих державних програм та отримали необхідні матеріальні ресурси для розвитку наявного потенціалу», – наголосив Олександр Троханенко.


Детально з державними програмами підтримки аграріїв можна ознайомитися на сайті Управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Слід зазначити, що візит Олександра Троханенка та Юрія Горбенка до Віталія Заремби відбувся за дорученням голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка «для ґрунтовного вивчення стану справ в аграрній галузі Волині».

Роман УСТИМЧУК.

На фото Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації: під час перебування представників виконавчої влади області в господарстві, яке очолює Віталій Заремба.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (503) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%