Пандемія як дохід

Пандемія як дохід

Мільярдери зі списку 25 найбагатших людей світу сумарно заробили 255 млрд доларів США за 2 місяці пандемії коронавірусу. Інфікуються усі, а збагачуються – одиниці…


Впливовий та поінформований північноамериканський журнал «Forbes», заснований ще в далекому 1917 р., провів нехитрі підрахунки на тлі поширення інфекції SARS-Cov-2 та хвороби Covid-19. І отримав сенсаційні результати: 

«Загальний стан 25 найбагатших людей в списку світових мільярдерів став на 255 млрд доларів США більшим, ніж тоді, коли фондовий ринок США 23 березня досяг середнього пандемічного мінімуму».

Найбільше за цих 2 місяці збагатів засновник соціальної мережі «Facebook» Марк Цукерберг: його статки збільшилися на 31,4 млрд «баксів» і сягнули 86,5 млрд доларів США.

Другим за розміром прибутку, як зазначає «Forbes», є засновник і керівник торговельного онлайн-майданчику «Amazon», найбагатша людина в світі Джефф Безос. Він заробив 29,9 млрд доларів США, збільшивши свій дохід до 146,9 млрд «зелених»

Третім, пише Агенція «Укрінформ», став глава «Reliance Industries Limited» Мукеш Амбані: збільшив свої статки майже на 20 млрд доларів США.

Як повідомлялося, 11 березня ц. р. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила пандемію захворювання Covid-19, викликану новим коронавірусом. Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва заявила, що наслідки пандемії вже призвели до початку рецесії для глобальної економіки. За даними доповіді ООН, найбільше від кризової ситуації через пандемію постраждають фермери, малі та середні підприємства, самозайняті громадяни.

То за рахунок чого ж так швидко розбагатіли багатії?

Все можна продемонструвати на прикладі засновника та власника соціальної мережі «Facebook» Марка Цукерберга.

Насамперед, карантинні обмеження та всезагальна паніка різко зменшили фізичне пересування людей не лише між континентами та країнами, а навіть у межах населених пунктів. Тому, закриті в чотирьох стінах, вони не мали ефективнішого засобу комунікації, ніж соцмережі. Зрозуміло, що цим скористалися рекламодавці, які почали частіше замовляти послуги саме в «Facebook». Причому, йдеться не лише про великі компанії, але і про малі, і не лише з-за-кордону, а навіть із нашої області! І не тільки зі сфери бізнесу, а й політики…

Другий крок, який зробив Марк Цукерберг, це викликана обмеженнями економія на персоналові, який розкиданий по всьому світові, але найбільше працює в каліфорнійському офісі в м. Сан-Франциско. Раніше «Facebook» гордився великим спектром соціальної підтримки своїх працівників, яких і годували безплатно, і різноманітні екскурсії організовували, і навіть компенсували вартість проїзду до місця роботи і назад додому. Зараз майже всі працюють дистанційно, відповідно, витрати зменшилися в рази. І, схоже, до докоронавірусного періоду ніхто повертатися не збирається.

Ось така нехитра арифметика. Під час пандемії, як і в часи війни, першими і найбільше страждають прості люди.

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Агенції «Укрінформ»: Марк Цукерберг.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%