План «порятунку» країни

План «порятунку» країни


Пенсії і соціальні виплати суттєво скоротять.

Верховна Рада України ухвалила закон, який не лише зменшує витрати в усіх бюджетних сферах, але й передбачає скорочення соціальних програм.

Крім зростання цін і тарифів, українцям треба налаштуватися ще й на скорочення низки соціальних виплат. Згідно з ухваленим антикризовим Законом «Про запобігання фінансовій катастрофі і створення передумов для економічного зростання в Україні», найближчим часом розраховувати на збільшення соціальних виплат не варто. Більше того, пенсії та зарплати бюджетників заморозять на нинішньому рівні. Але особливо болісно громадяни сприйняли рішення про припинення щорічного перерахунку пенсій і зменшення виплат при народженні дитини. Згідно з новим законом, допомогу при народженні другої дитини скоротять на 20 тис. грн, третьої і кожної наступної – на 83 тис. А допомогу по догляду за дитиною до трьох років взагалі скасовано!

Зрозуміло, що такі «драконівські» заходи призведуть до зубожіння тисяч молодих сімей і літніх людей. Сьогодні вони відчувають себе незахищеними і вразливими як ніколи. Але кому скаржитися, до кого звертатися за допомогою, коли ініціатором і виконавцем затягування соціальної петлі є держава?

Тому люди почали звертатися до тих, хто свого часу реально піклувався про підвищення їхнього матеріального добробуту і соціальний захист. Так, лише за останній тиждень до колишнього міністра соціальної політики Наталії Королевської звернулися тисячі пенсіонерів, бюджетників і матерів.

Їхні скарги не залишилися без уваги. Проблеми, які вирішувала пані Королевська на посаді міністра, однакові як для Заходу, так і Сходу України.

– Людям потрібна допомога. Тому разом із моєю командою ми захищатимемо їхні інтереси. Я переконана: під час кризи держава повинна гарантувати своїм громадянам упевненість у завтрашньому дні, а не забирати останнє. Будувати країну, виводити її з кризи треба не за рахунок бідних. Є інші методи оздоровлення економіки, які не передбачають скорочення соціальних виплат. І найперше, що необхідно зробити, – змусити олігархів розділити соціальну відповідальність із державою і поставити хрест на всіх корупційних схемах, – наголошує політик.

Нещодавно Наталія Королевська зареєструвала в Конституційному Суді звернення стосовно скорочення окремих видів соціальної допомоги та припинення щорічного обов’язкового перерахунку пенсій. За словами колишнього міністра, КСУ зобов’язаний пояснити положення нового закону, адже деякі його норми прямо порушують Конституцію України і права мільйонів громадян.

Як відреагує на такі кроки Конституційний Суд і чи погодяться міністри повернути соціальні гарантії громадянам, наразі спрогнозувати складно. Але кожен чиновник повинен пам’ятати – завжди знайдеться той, хто стане на захисті інтересів Українського народу.

Володимир СМИРНОВ.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%