Сторінками минулого. 3 червня 2020 року

Сторінками минулого. 3 червня 2020 року

Про що колись повідомляли газети.


80 років тому

Реформа школи

«4 березня 1940 р. Рада Народних Комісарів УРСР прийняла постанову про реорганізацію системи народної освіти в західних областях. Так звані «народні школи першого ступеня» реорганізовувалися в початкові школи (чотирирічки), другого і третього ступенів – у неповні середні школи (семирічки), гімназії і загальноосвітні ліцеї при них – в середні школи (десятирічки). До 17 вересня 1939 р. на Волині було 1003 школи з польською мовою викладання, 28 – німецькою, 9 – чеською, але з приходом Радянської влади всі 130 тис. учнів почали навчатися українською».

(«Радянська Україна», 1940 р.).

70 років тому

Режисура зі Сходу

«Постанова ЦК ВКП(б) «Про репертуар драматичних театрів та заходи щодо його поліпшення» допомогла показувати п’єси на сучасну тематику, які мали високу ідейну спрямованість та художню майстерність. Волинський обласний драматичний театр імені Т. Г. Шевченка, зокрема. Включив у репертуар драматургічні твори О. Корнійчука «Приїздіть у Дзвінкове», М. Погодіна «Створення світу» і К. Симонова «Під каштанами Праги». В область масово направлялися режисери, керівники гуртків художньої самодіяльності, випускники музичних училищ і бібліотечних технікумів».

Правда Украины», 1950 р.).

60 років тому

Тваринництво Семирічки

«10 липня в м. Луцьку відбулося Обласне свята колгоспного тваринництва. У ньому взяли участь передові бригади комуністичної праці з Волинської або, а також представники  Ровенської та Брестської обл.  Його учасники активно включилися в дострокове виконання річних планів Семирічки, а найкращих результатів досягнула Герой Соціалістичної праці, доярка колгоспу «Дружба» Ковельського р-ну А. Є. Гарлінська і свинарка Олицького племрадгоспу М. Я. Соболенко. Крім цього, 32 спеціалісти волинських колгоспів відправлено переймати передовий досвід тваринництва в господарство «Україна» Миколаївської обл.».

(«Радянська Волинь», 1960 р.).

50 років тому

Розвиток Березовичів

«Розвивається та квітне с. Березовичі Володимир-Волинського р-ну. Тут збудовано нову дорогу з твердим покриттям, в мальовничій місцевості біля лісу і штучних водоймищ виросли нові цегляні будівлі, де центральне опалення, водопровід, електрика, газ. Росте й новий парк  – Космонавтів, у центрі якого – художня скульптура «В космос».

(«Слово правди», 1970 р.).

На фото з архіву: спорудження дороги в с. Березовичі.

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%