Блаттера – в генсеки!

Блаттера – в генсеки!

Якщо хтось спробує повторити нікчемну приказку про те, що в батька було троє синів, двоє з яких – розумні, а третій – футболіст, то краще нехай буде бездітним та ще й безбатченком. Бо світ футболу показав, що найрозумніші люди перебувають саме тут, у «грі мільйонів». А так звані розумні – в інших установах та організаціях, які тільки вміють щоки надувати та тривожити атмосферу пустопорожніми звуками. І коли третій син реально показує свою впливовість на світовій арені, то дует старшеньких демонструє тотальну неповносправність.

Ви хочете заперечити?

Дарма! Розповім вам про FIFA (укр. – ФІФА) та порівняю її з OOН (Організація Об’єднаних Націй) і НATO (Північно-Атлантичний Альянс). Отже, 21 травня 1904 р., майже 110 років тому, виникла FIFA – світова федерація футболу, котра й тоді, й зараз має юридичний статус громадської організації (!!!) і живе та працює під гаслом «На благо гри. На благо світу».

І хоче президент FIFA Йозеф Блаттер має офіс у швейцарському Цюріху, насправді він володіє реальним впливом на всі 207 національних федерацій, що входять до її складу. Мало того, дієвість цієї структури вже давно перевершила потуги таких шанованих світових сил колективної безпеки, як OOН (очолює генеральний секретар Пан гі Мун) і НATO (генеральний секретар Андерс Фог Расмуссен). Сумний приклад України, котру не можуть захистити ні власні тимчасові правителі, ні вічно стурбовані західні союзники, зате розтерзують кремлівські агресори, зайвий раз підтверджує: головне не наявність тих чи інших механізмів влади, важливіше – здатність їх ефективно застосовувати. Ці механізми – наче хвіст, який, за законами еволюції Дарвіна, відпав у людини лише тому, що вона його не застосовувала…

Отже, FIFA складається з континентальних федерацій. Ті, у свою чергу, формуються федераціями футболу незалежних країн. Статут організації передбачає, що вплив на її діяльність не мають права здійснювати жодні державні чи військові інституції. Тому вердикти FIFA, як правило, не обговорюються, а виконуються. В ситуації, коли Росія спочатку силою армії та сепаратистів захопила невід’ємну частину України у вигляді півострова Крим, а потім незаконно приєднала цю територію на правах звичайного суб’єкта Російської Федерації до свого складу, виникло запитання: а що робити двом кримським командам («Таврії» і «Севастополю»), котрі виступають у національному чемпіонаті України під егідою ФФУ?

Відповідь була чіткою та однозначною: оскільки світове співтовариство не визнає відторгнення Криму від України та приєднання його до Росії, то обидві команди, як і раніше, повинні брати участь в українській Прем’єр-лізі. А коли не бажають, то взагалі втратять право грати та міжнародній арені. Якщо ж Російський футбольний союз дозволить їм виступати у своєму чемпіонаті, то під заборону потраплять одразу всі російські клуби. Мало того, буде скасовано фінальну частину чемпіонату світу 2018 р., яка має відбутися в Росії!

І що ви думаєте? Кремль та його васали в Сімферополі навіть не подумали щось оскаржувати, тому «Таврія» і «Севастополь» досі грають із українськими клубами у футбол! Уявляєте парадокс: Крим ніби як у складі РФ, а команди з двох його найбільших міст – усе ще в українському чемпіонаті!

А тепер порівняймо дієвість уже згадуваних ООН та НАТО. Збиралися вони і на засіданні Ради безпеки, і на Генеральні асамблеї, де ухвалювали заяви про незаконність анексії Криму. Грозили санкціями і навіть кілька кораблів до чорноморського берега Румунії надіслали… А Москва плювала на все це з високої башти Спаських воріт Кремля. Мало того, загарбавши одну частину української території, Путін почав прибирати до рук уже й південно-східні області нашої держави.

І що чуємо з Брюсселя та Нью-Йорка, де розташовані офіси НАТО та ООН? Знову пустопорожня стурбованість, помножена на таку самісіньку попередню пустопорожню стурбованість. А ще – вибіркові санкції, яких Путін боїться так само, як ми – торішнього снігу.

Мало того, в особі FIFA національні федерації та державні інституції мають потужного союзника в боротьбі з «внутрішніми ворогами». Пригадаймо приклад керівника мюнхенської «Баварії»  Уллі Хьонеса, якого за несплату податків у розмірі 400 млн євро не тільки німецький суд позбавив волі на 4 роки, але й міжнародна футбольна інституція відсторонила від будь-якої діяльності, пов’язаної з футболом. І ще ніхто не знає, котре з цих двох покарань для досвідченого фахівця, який був на чолі легендарного та дуже багатого клубу, виявилося страшнішим…

От і виходить, що Йозеф Блаттер на чолі FIFA здатен підтримувати світовий порядок, а всі міжнародні та безпекові організації разом узяті – ні.

Тому й пропоную негайно надати FIFA повноваження діяти від імені ООН і НАТО. Згадаєте мої слова: через три дні після цього рішення останній російський ірокез залишить не лише донецьку землю, але й кримську!

А може, ні на кого не дивитися і застосувати на практиці ще одну приказку: порятунок потопельника – справа рук самого потопельника?

Володимир ДАНИЛЮК.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (502) - 88.4%
Пізно (18) - 3.2%
Яка різниця? (9) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (20) - 3.5%
Мені байдуже (17) - 3%