85 років тому

85 років тому


Українська листівка

«Христос воскрес!»

(Видавництво «Русалка», Львів, 1929 р.)

75 років тому

Про Шевченка

З огляду на тісний органічний зв'язок генія поета з долею його народу, слава Шевченка, мимо всього, не осягнула ще свого зеніту. Осягне його тоді, коли здійсниться останній уступ його пророчого заповіту, коли ніхто не буде боронити доступу до його могили над Дніпром, як то є сьогодні, а наші брати в новій семї згадають його не пофарбованого, а такого, яким був і є, у всій його природній красі. А поки що стоїть він перед народом українським, мов дороговказ, мов втілення нашого національного сумління, і прохає: «…братія, не вдавайтесь у тугу, молітеся Богу, і працюйте розумно во імя матері нашої безталанної. Амінь».

(«Шлях», 1939 р.)


На фото: сучасний вигляд пам’ятника Великому Кобзареві у Каневі.

55 років тому

Книги залежуються на базі

З року в рік залежується політична, художня та інша література на базі райспоживспілки, не доходячи до трудящих. В минулому році її було списано на суму 13 тисяч карбованців. Зараз, коли правління райспоживспілки очолює Ткач, тут є книжок на суму понад 250 тисяч карбованців. Якщо вони пролежать на базі до кінця року, на скільки тисяч спишуть їх тоді?

(«Червоний прапор», 1959 р.)

10 років тому

На приколі трактор не стоятиме

Занепокоєння з приводу подорожчання пального, без якого трактор чи автомобіль мертвими стоятимуть на приколі, виявилися марними. Станом на перше квітня ціни на бензин на Волині зафіксувалися на таких цифрах: А-76 та А-80 – 1 грн 60 коп., А-92 – 1 грн 87 коп., А-95 – 1 грн 99 коп. Літр дизельного пального на нафтовому ринку області коштував 1 грн 63 коп.

Аграріїв готуватимуть у Рокинях

У вересні на базі Рокинівської ЗОШ І-ІІІ ст. згідно з розпорядженням облдержадміністрації та обласного управління освіти буде створено аграрний ліцей. Випускники ліцею матимуть переваги при вступі у вузи та технікуми сільськогосподарського профілю. Предмети для майбутніх лісівників, агрономів, фермерів, працівників рибгоспів та механізаторів викладатимуть науковці Волинського інституту агропромислового виробництва. На 2004-2005 навчальний рік у ліцей буде набрано не менше 30 учнів.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому

Коротко і ясно

Експерти УЄФА провели інспекційний огляд луцького військового аеродрому та висунули свої вимоги до визнання летовища запасним для львівського під час проведення Євро-2012. Унаслідок предметних переговорів із головою облдержадміністрації Миколою Романюком сторони зробили висновок, що є всі шанси, аби на Волині найближчим часом почав функціонувати потужний вантажно-пасажирський аеропорт.

Призовників побільшає

Бо перехід на суто контрактну армію відкладається. На Волині стартував весняний призов. І вже минулого тижня 18 юнакам передали армійську естафету. 14 квітня вони вирушили до м. Чуднів Житомирської обл. А ті, для кого урочисті випровадини відбудуться згодом, службу проходитимуть здебільшого на Львівщині, у Володимирі-Волинському та Луцьку. «Загалом від Волині маємо 598 молодих бійців, – розповів обласний військовий комісар Віталій Чурай. – 200 юнаків вирушать у військові частини, розташовані на території сусідніх областей, 150 – підуть у Внутрішні війська, понад 30 – у Державну спецслужбу транспорту й у військові частини нашої області, а 16 волинян служитимуть в елітному – президентському полку».

(«Волинська газета», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%