Особлива професія

Особлива професія

Як живуть та працюють представники різних професій у час небувалого виклику – світової пандемії коронавірусу, котра зачепила буквально все людство? Цього разу ми спілкуємося з луцьким нотаріусом, членом Правління  Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Наталією Ариванюк.


Перша приватна нотаріальна контора у м. Луцьку та загалом на Волині заснована у 1994 р. кандидатом юридичних наук Тетяною Ариванюк.  Для покращення надання нотаріальних  послуг  в конторі разом із Тетяною Олексіївною працює ще 2 нотаріуси – нотаріус Луцького міського нотаріального округу Наталія Ариванюк та нотаріус Луцького районного нотаріального округу Вікторія Книш. А також їхні помічники, секретарі, реєстратори...

«Ексклюзивність наших послуг полягає в ефективному та професійному обслуговуванні, законності, конфіденційності та оперативності!», – це гасло буквально пронизує приміщення нотаріальної контори, яка розташована в мальовничому мікрорайоні луцького Середмістя, де, власне, й відбулася зустріч із нотаріусом Наталією Ариванюк. Тим паче, що Наталія Анатоліївна не просто нотаріус, а представляє колектив в Правлінні Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців.

Вимога часу – певні карантинні перестороги, яких суворо дотримуються в приміщенні нотаріальної контори як усі працівники, так і їхні відвідувачі. Лише на безпечній відстані робимо фото Наталії Ариванюк без медичної маски на обличчі, бо спільний успіх у подоланні інфекційної пандемії – це справа всіх та кожного.

Але життя продовжується. І вже знову запрацювали нотаріальні установи…

– Коронавірусний карантин… Ми його ще не позбулися повністю, а живемо і працюємо в різних варіантах жорсткості обмежень та часткових послаблень. Як ця надзвичайна ситуація позначилася на Вашому колективі? Можливо, на клієнтах, які могли до Вас прийти, але залишилися вдома?

– За весь цей період ми зробили все необхідне, щоб максимально більша кількість співробітників працювали в безпечних умовах та отримували зарплатню. Нехай і часом не повний робочий день, нехай в особливих умовах, інколи – без контакту з клієнтами, але головне – щоб працювали! Тим паче, в нашій професії є багато внутрішньої роботи, котра вимагає чимало часу та зусиль. Хоча б той самий процес підготовки передачі справ в архів. Клієнти її не бачать, але вона також доволі трудоємка.

– А як зараз?

– Працюємо повним складом колективу весь робочий день із 9 ранку до 18 вечора. Побільшало відвідувачів, бо громадяни вже вийшли зі стану непевності та нерішучості, тож людям знову потрібно вирішувати багато своїх особистих справ саме з допомогою нотаріусів. І це також вселяє оптимізм.

– А як Ви особисто прийшли в нотаріат?

– Любов до цієї професії прищепила мама – Тетяна Олексіївна. Вона стала першим приватним нотаріусом на Волині! Тому цікавість до цієї відповідальної та важливої роботи виникла ще в юності. Потім я навчалася на юридичному факультеті ВНУ імені Лесі Українки, а закінчувала навчання у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Паралельно вже працювала в нашій нотаріальній конторі. Словом, із самих початків самостійного професійного життя я бачила мету, що якої треба йти. І, склавши відповідні іспити та пройшовши тривале стажування помічником нотаріусом, почала працювати на повну силу.

– Ця професія зазвичай – жіноча… Які плюси для представниць прекрасної половини людства в нотаріаті?

– Для мене найголовніший плюс – професія дуже й дуже цікава! Особливість – нотаріус вирішує безспірні питання, котрі виникають у громадян. Бо де існує суперечка, там – компетенція суду. Тому сторони до нотаріуса звертаються, коли не існує жодного конфлікту і вони за взаємною згодою, в межах чинного законодавства прагнуть вирішити те чи інше питання. Час не стоїть на місці, зміни до законодавства в постійній динаміці, тому доводиться засвідчувати велику кількість дуже різноманітних договорів, угод, інших документів. Тож громадяни можуть вирішити в нотаріуса дуже багато питань. Це і формалізація сімейних відносин, і дуже актуальна зараз робота з нерезидентами, і співпраця з іноземцями, для чого залучаються кваліфіковані перекладачі¸ і багато-багато інших аспектів. Тому ця робота насправді дуже цікава…

– А недоліки?

– Дуже швидко змінюється нормативно-правова база, і треба постійно тримати руку на пульсі життя. Проте й у цьому є свій позитив: нотаріуси швидко адаптовуються до цих змін і вчаться якісно працювати за будь-яких умов. У тому числі в процесі адаптації українського законодавства до стандартів ЄС. Проте кожен новий міністр бачить цей шлях по-своєму, тому постійно виникають якісь нововведення, за якими доводиться встигати. Наприклад, робота з електронними реєстрами. Представникам старшого покоління нотаріусів вона дається важче, середньому та молодому – легше. Але в результаті має бути отримати позитивний результат. Зважаючи, що нотаріат – це свого роду творча професія, яка передбачає особливе ставлення до кожного клієнта, пошук найоптимальнішої форми вирішення його питання, то технічна робота з електронним реєстром з іншого боку теж дисциплінує, бо всі дані треба занести в електронну базу так, як належить. Взагалі, бути сучасним, іти в ногу з вимогами сьогодення, бачити перспективу – це також приємна особливість нашої професії.

– Як Ваша сім’я призвичаїлася до цієї неспокійної професії, адже часто доводиться працювати і позаурочно, і в вихідні дні?

– Всі вже звикли. Тим більше, що я давно та чітко розмежувала: ось це сім’я, а ось це робота. Так само і чоловік. Тому жодних проблем.

– Ви входите до складу правління Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців на чолі з Петром Пилипюком. Що стало спонукальним мотивом долучитися до роботи цієї впливової організації представників соціально відповідального бізнесу?

– У ВОООР працюють не лише яскраві особистості, але й професіонали в кожній галузі: від будівництва і аграрного сектору до галузі охорони здоров’я та, наприклад, потужних міжнародних компаній. Тому особисто для мене – велика честь бути в середовищі людей із хорошою репутацією, які, як я вже зазначала, представляють не лише різні сфери життя, але й різні вікові категорії: від наддосвідчених до тих, хто вже встиг зробити перші успішні кроки з розвитку своєї справи. Головне, що Волинське обласне об’єднання організацій роботодавців вміє визначати пріоритетні завдання та знає, як спільно їх успішно вирішувати. Причому, як на загальноукраїнському рівні, так і на міжнародному. Процес участі ВОООР у допомозі волинським медикам у подоланні коронавірусної пандемії – чергове цьому підтвердження. А що я як нотаріус знаходжу в роботі в складі правління ВООР можливість із загальною користю використати потенціал нотаріату, то це також плюс і для мене, і для колег, і для всією області.

Розмовляв

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото Романа УСТИМЧУКА: Наталія Ариванюк.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%