Сторінками минулого. 11 червня 2020 року

Сторінками минулого. 11 червня 2020 року


Про що колись повідомляли газети. Або не повідомляли…


40 років тому

Радянська медицина

«За роки Х п’ятирічки неухильно поліпшується система радянської охорони здоров’я. Загалом по Україні збудовано 161 новий медзаклад, тільки на Волинь за ці роки прибуло 466 лікарів, а витрати держави на соціальне забезпечення трудящих на початок 1980 р. склали 95 млн крб, що на 22,7 млн крб більше, ніж на кінець ІХ п’ятирічки».

(«Радянська Волинь», 1980 р.).

30 років тому

Кравчук і Мстислав

«У Пляшевій під Берестечком Народний Рух України 17 червня провів грандіозне вшанування пам’яті полеглих за волю України воїнів Запорізького війська. На козацьких могилах, щоб вшанувати славних предків, побували сотні тисяч людей із усієї України. Серед прибулих були і Патріарх Української автокефальної православної церкви Мстислав та Перший заступник Голови Верховної Ради України Леонід Кравчук».

(«Радянська Волинь», 1990 р.).

На фото автора: церква на Козацьких могилах у Пляшевій.

20 років тому

Безпартійний заступник

Заступник голови облради Василь Струк в інтерв’ю розповів про роль партій у формуванні влади: «Не буду стверджувати, чи в партіях зібралися найкращі чи найгірші. Та й народного депутата має вибирати народ, а не партія. У конкретному виборчому окрузі. Лише тоді він відповідатиме за свої обіцянки та хоча б буде намагатися сподобатися людям… Та і я, як заступник голови облради, безпартійний. Чому? Скажу власну думку: це правильно. Я за Незалежну Україну, розбудову держави, і знаю, що для цього потрібна праця, а не спекуляції. І що взаємодіяти треба з усіма депутатами, а не тільки зі «своїми»».

 («Віче», 2000 р.).

10 років тому

Брусиловський прорив

«4 червня в лісовому масиві поблизу с. Ромашківка Ківерцівського р-ну біля могил військового кладовища вшанували жертв Першої світової війни, які загинули під час Брусиловського прориву 1916 р. Духовенство УПЦ (МП) відслужило панахиду, виголосили промови голова райради Андрій Манько, керуючий справами райдержадміністрації Андрій Киричук (передав вітання від голови облради Анатолія Грицюка), а також Генеральний консул РФ у Львові Євґєній Гузєєв, який серед іншого сказав: «Треба завжди шанувати захисників рідної землі, які боронили її від окупантів та демонстрували найвищі зразки героїзму. Славне минуле повинне стати взірцем для співпраці в умовах сьогоденнях та найближчу перспективу».

(«Волинська газета», 2010 р.).

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%