Синдром Флойда

Синдром Флойда

Загибель та гучне поховання афроамериканця Флойда викликало хвилю протестів проти поліцейського свавілля,а також знову поставило на порядок денний проблему расової, релігійної та гендерної нетерпимості.


Зараз уже мало хто пригадує, з чого почалася ця трагедія в американському м. Міннеаполіс, штат Міннесота. А відбулося ось що: афроамериканський безробітний Джордж Флойд, який і раніше мав проблеми з законом, спробував розрахуватися в магазині фальшивою 20-доларовою купюрою. Продавчиня викликала поліцію, і патруль у складі трьох осіб затримав підозрюваного.

Але білошкірий офіцер Дерек Шовен так сильно натиснув коліном на шию Джорджа Флойда і так довго тримав людину без доступу повітря, незважаючи на благання жертви, що, врешті-решт, чоловік помер… Поліцейський відсторонили від служби, порушили кримінальну справу, по всій території США прокотилися хвилі обурення. Причому, не лише мирні акції,але й грабежі та підпали поліцейських відділків. Відреагували на поліцейське свавілля і в країнах ЄС, навіть у тоталітарній Росії виникли одиночні пікети, що жорстоко розганялися місцевими поліцаями.

В Україні також пригадали, як і в старій міліції, і в новій поліції людей катують, ґвалтують і вбивають. І все це силовикам, як правило,сходить із рук… Саме тому знову виникла ініціатива щодо відставки Міністра МВС Арсена Авакова, який так і не зумів перетворити карателів на правоохоронців…

Минулого понеділка Джорджа Флойда похоронила в рідному місті. Він уже перетворився на символ пригнобленості афроамериканців у всьому світі та набув ореол жертовності. І хоча відомий своїми правими поглядами чинний глава Білого дому республіканець Дональд Трамп ніяк не відреагував на цю подію, його конкурент на майбутніх виборах, демократ Джо Байден прибув на траурну церемонію та навіть поспілкувався з родиною вбитого Джорджа Флойда. Його названо «людиною, яка змінила світ», а факт загибелі – «найбільшим поворотним моментом в американській історії».

І світ починає змінюватися. Редакція словника англійської мови «Merriam-Webster» вирішила уточнити визначення поняття «расизм». Як повідомив CNN керівник видання Пітер Соколовські, уточнення відбудеться внаслідок листування з американцем Кеннеді Мітчем.

Тому актуальне визначення расизму («Віра в те,що раса – це головний визначальний фактор людських рис та здатностей і в те, що расові відмінності породжують зверхність однієї раси над іншою») доповнять такою фразою: «Расизм – це системний вияв ненависті, а не просто переконання».

Хто б і як не ставився до цього факту, але очевидним є інший постулат: світ ще не вилікувався від середньовічних болячок сексизму, расизму та релігійної і політичної нетерпимості. І саме вони є потужним джерелом нагнітання атмосфери ворожнечі, насильства і пригноблення одними людьми інших. На жаль, є чимало явних та прихованих расистів і серед вітчизняного політикуму. В тому числі намагаються спекулювати на темі расової толерантності і на Волині…

Володимир ДАНИЛЮК.

На фото «Радіо ВВС»: Джо Байден висловлює співчуття родині Джорджа Флойда.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%