Сторінками минулого. 24 червня 2020 року

Сторінками минулого. 24 червня 2020 року


Сторінками минулого. 24 червня 2020 року


40 років тому

Ложки для Москви

«Волинь славиться майстрами місцевих сувенірів. Це розписні ложки, виготовлені умільцями з Камінь-Каширського лісгоспзаг, шкатулки і тарелі, які різьблять майстри з Ківерців. Ці сувеніри мали великий успіх на міжреспубліканському ярмарку по заготівлі і продажу галантерейних і парфюмерно-косметичних товарів у Москві».

(«Радянська Волинь», 1980 р.).

30 років тому

Два прапори

«12 липня 1990 р. рішенням №2/6 Луцька міська Рада народних депутатів відновила на території м. Луцька національну символіку: синьо-жовтий прапор, Герб – Тризуб, а також Гімн – «Ще не вмерла Україна…». На мітингу з нагоди підняття над міськрадою синьо-жовтого прапора міський голова Антон Кривицький сказав: Тож нехай наші символи об’єднують усіх, незалежно від віку, національності і віросповідання, в один народ, який прагне свободи і прогресу… Згодом Антон Федорович прокоментував цю подію: «Було тоді 122 депутати, з них 69 – комуністи. Вони проголосували проти. Я зробив перерву і сказав: «Шановні, все одно той прапор буде. Ми дійдемо до того!». І – рішення відбулося. Якийсь час біля входу в міськраду висіло два пропар та висіли два герби – УРСР і Тризуб».

(«Луцький замок», 2011 р.).

20 років тому

Міліція і преса

Начальник Луцького міськвідділу внутрішніх справ полковник міліції Сергій Швачка (був убитий у під'їзді житлової багатоповерхівки у м. Луцьку 11 травня 2002 р., злочин досі не розкрито, – ред.)  на прес-конференції заявив: «Міліція повинна бути відкритою для працівників засобів масової інформації. За винятком, звичайно, питань пов'язаних із оперативно-розшуковою діяльністю. Є речі, які ми не висвітлюємо не лише перед журналістами, але навіть перед деякими нашими працівниками…Мені дуже приємно як новому керівникові міськвідділу, що в пресі та на телебаченні проводять опитування, що люди думають про міліцію».

(«Віче», 2000 р.).

10 років тому

100 гривень… за німця

«У володимир-волинському селі Яковичі біля церкви Флора і Лаври вирішили прокопати газолін. І – знайшли людські кістки! З'ясувалося, що то німецькі військові поховання часів Другої світової війни. Згодом і старожили підтвердили: тут у 1944 р. стояли дерев'яні хрести, які з часом зруйнувалися… Після знахідки до сільради звернувся керівник Робочої групи Німецької спілки по догляду за військовими похованнями в Україні Ульріх Шрьодер. Запропонував перенести рештки солдатів Вермахту на централізоване кладовище в с. Потелич Львівської обл. Селяни погодилися, але поставили умову, щоб німці допомогли матеріально з ремонтом церкви та благоустроєм після ексгумації. Домовилися, що німецька Спілка заплатила в сільраду по 100 грн за кожних 2 метри розкопаної землі. В результаті знайдено 24 скелети, ще 3-4 треба шукати…». 

(«Волинська газета», 2010 р.).

На фото з архіву: під час ексгумації солдатів Вермахту в с. Яковичі.

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%