Фортуна знає, кого обирає

Фортуна знає, кого обирає


Серед тих, хто здобув один із найцінніших дарунків під час передплатної лотереї, – Валентина Журавлюк із Локачів. Творчий педагог, унікальний організатор, красива та успішна жінка і навіть наша колега, бо є редактором повноцінного журналу «Педагогічний орієнтир».

Тож електропічку від «Волинської газети», яку ми доставили у Локачі у Чистий четвер, напередодні Великодня, стала не тільки гарним дарунком господині до свята, а приводом для цікавого знайомства. Не стільки із самою Валентиною Журавлюк, скільки із надзвичайно креативним колективом педагогів Локачинщини. Поки заочно, правда. Бо під час зустрічі Валентина Михайлівна як вправний завідувач районного методкабінету при відділі освіти Локачинської райдержадміністрації розповідала більше про своїх колег-вчителів, ніж про себе.

Тож уже з перших слів знайомства було зрозуміло: ця жінка сповна віддається роботі. «Учитель – це той, хто щохвилини вчиться, – каже Валентина Михайлівна. – І він просто зобов’язаний бути творчим, креативним, активним та неухильно працювати над собою».

Зі слів нашої співрозмовниці, на педагогічній ниві району впродовж останніх кількох років – неспокійно. А все тому, що до шкільних колективів вливається багато молоді. Ініціативної, рухливої, що живе новими ідеями та проектами, а відтак спонукає до цього дітвору. Однак і досвідчені педагоги не здаються. Здорова конкуренція дається взнаки: 2013-го два вчителі з Локачинського р-ну стали лауреатами популярного, авторитетного обласного конкурсу «Вчитель року». Вдумайтеся: за останні 5 років педагоги із 9-ти тамтешніх навчальних закладів змагалися за таке звання, відтак із 20-ти номінацій в 11-ти ставали лауреатами! Для прикладу, лише у  Маньківській та Кисилинській школах школярів навчають грамоти по три лауреати цих творчих змагань.  А квінтесенцією цієї «бджолярської» роботи є, звичайно, успіхи локачинських школярів. Мінімальним доказом того, що вони – вагомі, є хоча б 28 цьогорічних призових місць на олімпіадах обласного рівня та третє місце у Всеукраїнській олімпіаді з інформаційних технологій.


Є у вчительському гурті краю – унікальні особистості. От скажімо, Анатолій Глова, котрий викладає інформатику в Затурцівській школі, методику роботи з обдарованими дітьми освоїв настільки бездоганно, що кожен учень під його вмілим керівництвом під час підготовки до олімпіади стає як мінімум переможцем обласного етапу. Як мінімум... Чи вчитель-легенда із Затурців Харитон Сегейда, який зібрав експонатів для цілого музею села, що діє при школі, заклав свого часу біля навчального закладу унікальний дендрарій, а нині пробує зробити теж саме у школі с. Маньків… Власне, називати успішних вчителів можна довго. Та кожен із них – тема окремої статті. І після знайомства із Валентиною Журавлюк такі майбутні публікації – це уже наш творчий борг перед цими унікальними волинянами.

Словом, орієнтується Локачинщина на невтомний педагогічний пошук. Своєрідним майданчиком для самовдосконалення слугує освітянам і журнал, про який ми вже згадували. Власне, то не просто друкована добірка матеріалів. А повноцінне видання – зареєстроване, періодичне. Тут учителі й себе можуть показати (бо друкують різні статті, розробки уроків тощо), та й інших почитати (публікації науковців волинських вишів, для прикладу). Хоча підготовка журналу (друкується у волинському видавництві «Твердиня») вимагає багато зусиль, часу та іноді «сьомого поту», але праця того варта. І те, з якою любов’ю Валентина Журавлюк розповідає про цей творчий продукт, свідчить, що редакторська робота, а головне – її результат, приносить їй задоволення.

Сама ж переможниця «Волинської газети» – із діда-прадіда з учительської сім’ї. Дідусь директорував і викладав ще у польській школі, мама у Коритниці навчала української мови та літератури, отож, і донька (яка насправді мріяла стати журналістом – як розповіла нам по секрету) пішла батьківськими слідами і стала вчителем географії. Не одна вона: рідна сестра Валентини Михайлівни викладає в одному  з кращих ліцеїв області та є заслуженим вчителем України. Отак!

Як поміж такою клопіткою  творчою працею завідувач методкабінету Валентина Журавлюк знайде час, аби випробувати подаровану «Волинською газетою» електропічку, для нас залишилося загадкою. Але впевнені, що і в цій справі така чарівна й енергійна жінка роздобуде гарних помічників, котрі якщо не зготувати щось у новенькій пічці допоможуть, то… посмакувати приготовленим – точно!

Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото: Валентина Журавлюк. 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (67) - 85.9%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%