Сторінками минулого. 8 липня 2020 р.

Сторінками минулого. 8 липня 2020 р.

Про що повідомляла преса...


100 років тому

Геть Московію!

«Ясно цілком, що питання державности є питанням культури, питанням того, до якого ступіню вона пішла в глибочінь, в широкі верстви народніх мас. З зазначеного виникає ясно, що тільки в напруженню всіх свідомих синів України полягає й уся справа зміцнення нашої державности… Вже ми його побачили, той «Совдепівський рай», ту Московію, а краще подивитися, як люде роблять на Заході».

(«Селянська думка», 1920 р.).


90 років тому

Верблюд і багач

«Те, що верблюдові легше пройти через вушко голки, ніж багачеві ввійти до Царства Небесного, не є підтримкою комуністичних доктрин. Відстрашуючим прикладом цього є безвихідний моральний і матеріальний хаос в сьогоднішній соціальній «селянсько-робітничій» комуністичній державі, де людині знад Волги і Дніпра завдає щодня удар в її людську гідність… «Між царською Росією і сучасною комуністичною немає ніякої різниці, бо обидві вони уявляють собою тільки різні форми московської деспотії та імперіалізму», – казав Симон Петлюра».

(«Шлях», 1930 р.).


80 років тому

Націоналізація

«24 липня, згідно з постановою райвиконкому створеного в січні 1940 р. Горохівського району, створено Райпромкомбінат, якому передано всі націоналізовані підприємства. Стали до ладу заводоуправління цегельних заводів №10 і 11, виникли промислово-кооперативні виробничі артілі (столярна, ковалів і стельмахів, шкіряна, хутряна та ін.), а також Райхарчокомбінат, в системі якого були 2 млини, маслозавод, пекарня, цехи з виробництва продовольчих продуктів».

(«Червоний Жовтень», 1940 р.).


70 років тому

Колективізація

«У 1948 р. у с. Піща було завершено суцільну колективізацію, створено колгосп імені Леніна на чолі з Н. І. Сендером. У 1950 р. він об’єднався з артіллю «Іскра» з с. Затишшя».

(«Жовтнева перемога», 1950 р.).


60 років тому

Працювати по-комуністичному

«Трудящі Любешова ще в 1959 р. підтримали почин комсомольців залізничного депо «Москва-Сортувальна» і включилися в змагання за комуністичну працю. На Райпромкомбінаті бригада, очолювана комуністом Є. С. Славиком, взяла зобов’язання жити і працювати по-комуністичному. І слова дотримала: у 1960 р. їй присвоєно звання колективу комуністичної праці».

(«Червона Зірка», 1960 р.).

На фото з архіву: колишній партизан А. І. Будько на зустрічі з молоддю Любешова.

Підготував Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (620) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%