Громада – єдиний живий організм

Громада –  єдиний живий організм

Очолює це добірне та славне товариство досвідчений керівник та обдарована і талановита людина Сергій Яручик. За плечима Сергія Олександровича не тільки вчительський, але й життєвий досвід. Сьогодні він наш гість. З ним розмова нашого кореспондента. 
– Сергію Олександровичу, ми з Вами вже трохи давненько балакали. Які приємні зміни за цей період відбулися у Вашій громаді? Деталізуйте відносно кожного населеного пункту. Бажано почути про зроблене торік та в першому півріччі нинішнього року. Що вдалося, а що ні? Коли не зреалізували програми повністю, то що тому завадило?
– Так, справді з моменту нашої останньої зустрічі у Боратинській громаді відбулося багато змін. Минулий рік був для нас доволі насиченим та продуктивним, особливо це стосується інфраструктурних проєктів. За відносно короткий проміжок часу нам вдалося модернізувати наші заклади освіти, створити сучасні осередки Нової української школи та запровадити нову систему харчування у школах, здійснити комплекс робіт із благоустрою територій, ремонту доріг у кожному населеному пункті громади. Досить важливим кроком стало створення власного комунального підприємства «Боратин» та запровадження нової системи поводження з типовими побутовими відходами. Великий обсяг ремонтно-будівельних робіт  виконали на базі закладів культури (капітальні ремонти будинку культури с. Городище,  клубу села Новостав) та охорони здоров’я (ремонт ФАПів у с. Мстишин, Коршовець, Промінь). Ми також пишаємося роботою ЦНАПу та Соціальної служби, адже зуміли вдосконалити систему надання адміністративних та соціальних послуг, розширити їх перелік, забезпечити якість надання та адресність послуг. Загалом позитивних змін багато, але, мабуть, найбільше досягнення – це те, що наші мешканці згуртувалися і стали справді об’єднаною громадою, здатною реагувати на непрості виклики часу та успішно долати будь-які перешкоди на шляху до подальшого розвитку.
– Коронавірусна пандемія внесла певні корективи в робочі графіки, але не зупинила життєвий ритм. Скажіть, у якому режимі працювали Ваші служби, у тому числі і ЦНАП, у працівників якого завжди вистачає відвідувачів.
– Звісно, коронавірус вніс суттєві зміни у роботу нашої об’єднаної територіальної громади. Однак ми постаралися зробити все можливе, щоб наші жителі відчули мінімум незручностей. Під час карантину усі структурні підрозділи Боратинської сільської ради працювали і працюють в обмеженому режимі, при цьому надаючи послуги у повному обсязі. Будь-яка людина може подати заяву, отримати консультацію або адмінпослугу у максимально зручний для неї спосіб – звернувшись до ЦНАПу або за допомогою електронних сервісів. 
Сьогодні ми розуміємо, що пандемія дала можливість проаналізувати і по-іншому підійти до роботи та співпраці з жителями нашої громади. Дистанційна робота та онлайн-формат стали не лише викликом, а й поштовхом до розвитку та освоєння нових форм діяльності.  
–Нема сумніву, що у карантинний період Вам довелося підкоректовувати плани фінансового характеру. Цікаво, у яку ціну в грошовому еквіваленті обійшлися заходи безпеки і якими вони були?
– Хочу сказати, що депутатський корпус Боратинської сільської ради миттєво та одностайно відреагував на проблему, яка виникла у нашій державі та громаді, зокрема. Для попередження поширення COVID-19 у Боратинській громаді було прийнято рішення про виділення коштів з місцевого бюджету на апарат для штучної вентиляції легень (500 000 грн) і засоби захисту для медиків та експрес-тести (225 000 грн) для Луцької районної лікарні.
Окрім цього, ми  виділили 290 000 грн на придбання засобів індивідуального захисту для працівників закладів охорони здоров’я Боратинської громади.
До того ж, депутатами сільської ради, для оперативного реагування на ситуацію у випадку її загострення, було прийнято рішення збільшити обсяг коштів у резервному фонді бюджету громади на 1 000 000 грн. У таких випадках ніхто грошей не жаліє. Йдеться ж про найдорожче та найцінніше – життя людей. Це найбільше багатство кожного великого чи малого колективу, яким є також наша громада.
На щастя, сьогодні ситуація у громаді є стабільною та контрольованою. В першу чергу завдяки роботі наших медичних працівників, а також злагодженим діям усіх мешканців нашої громади.  
– Сергію Олександровичу, як у той непростий період працювали Ваші медичні заклади? Скільки людей зверталися за допомогою і чи траплялися непередбачувані випадки з людьми Вашої громади? Якщо так, то які екстрені заходи вживалися у такому випадку?
– Перш за все, я хотів би подякувати нашим медичним працівникам, які гідно та відповідально виконували свій обов’язок у цей непростий час. Варто додати, що і медичні заклади, і весь персонал зустріли коронавірусну пандемію у «повній бойовій готовності». Нам вдалося уникнути масового напливу людей та стрімкого розповсюдження хвороби завдяки регулярному інформуванню та проведенню профілактичної роботи. Звісно, поодинокі випадки захворювання були, але їх вдалося швидко виявити та локалізувати завдяки злагодженим діям лікарів та самих пацієнтів. Люди з розумінням ставилися до заходів безпеки, берегли самих себе і оточуючих. Це радує, що змінюється психологія та мислення кожного з нас. Маємо бути відповідальними один перед одним, адже живемо на одній земній планеті.
– Чи були люди, які поверталися із закордону і яких потрібно було на певний період ізолювати? Де вони перебували?
– Люди, які поверталися із-за меж нашої держави, знаходилися на самоізоляції. Цей процес контролювали медичні працівники, а також представники правоохоронних органів. Радію з того, що наші мешканці продемонстрували реальний приклад свідомих громадян, які, попри власні побутові і фізичні незручності, все ж вдавалися до самоізоляції, аби убезпечити від зараження не тільки родичів, але й односельчан і колег. 
– Чи зверталися Ви за якоюсь допомогою до керівників підприємств, що розташовані на території громади? Якщо такі випадки були, то в чому така послуга проявлялася?
– Цей непростий час змусив нас об’єднатися та консолідувати усі зусилля та ресурси. Я думаю, що кожне підприємство або установа, які розміщені на території Боратинської громади,  так чи інакше долучилися до боротьби із коронавірусною хворобою – чи то матеріальною допомогою чи співпрацею із медичними закладами. 
У свою чергу хочу додати, що наразі усі кошти, які були направлені на протидію корона вірусу, були виділені із сільського бюджету. Більше того, частина цих коштів призначена для здійснення безпекових та протиепідемічних заходів на території комунальних установ – закладів освіти, охорони здоров’я, адмінприміщень. 
– Ваша ОТГ досить самодостатня та, я б сказав, ще й потужна. Безперечно, вона розвивалася і буде робити це й далі. Хотілося б, щоб Ви деталізували, на чому акцентуватимете свою увагу в найближчий час? Чи є, скажімо, намітки, аби поступово всі села дотягувати до рівня центральної садиби? Кожна людина прагне жити заможно та комфортно.
– Забезпечення рівномірного розвитку всіх дванадцяти населених пунктів громади та згуртування місцевих жителів – саме це було і є основною ціллю та першочерговим завданням після утворення Боратинської громади. Щоб досягнути цього, ми розробили План соціально-економічного розвитку, який передбачає розбудову інфраструктури та забезпечення надання якісних послуг у кожному селі нашої громади. 
Ми поставили перед собою конкретну мету та наразі робимо все, аби успішно її зреалізувати. Хоча, треба чесно сказати, що за період карантину, на превеликий жаль, маємо недофінансування сільського бюджету у межах 12 млн. грн. Незважаючи на цей прикрий факт, нам вдається утримувати ситуацію під контролем і усі проєкти, які були заплановані, ми обов’язково реалізуємо. Я переконаний, що жителі кожного села побачать позитивні зміни вже цьогоріч. Такий пріоритетний курс і в керівництва, і в депутатів громади. Коли тобі довіряють, зобов’язаний тим дорожити. Оцінку згодом поставлять люди та саме життя, яке стрімко міняється в усіх сферах. І зміни ці в більшості позитивного характеру.
– Що можете сказати про депутатський корпус ОТГ, він активний, вносить пропозиції щодо того чи іншого питання? Яка роль самих мешканців у житті громади?
– Депутати сьогодні проявляють надзвичайно активну позицію, втім це також стосується і виконуючих обов’язків  старост, членів виконавчого комітету та працівників апарату сільської ради загалом. Інакше й бути не може. Нам потрібний результат, а він буде лише тоді, коли усі працюватимуть злагоджено, як один механізм. Ми всі – одна команда, тому намагаємося дослухатися, співпрацювати і знаходити компроміс. 
Напевно, і самі жителі нашого співтовариства не є байдужими до тих процесів, які відбуваються у громаді. Сьогодні ми бачимо, що люди все більше та активніше стараються максимально долучатися до тих процесів, які відбуваються у житті громади, найбільше це проявляється у реалізації різноманітних соціальних проєктів та ініціатив. Як на мене, це дуже важливий аспект життєдіяльності, адже слід розуміти, що громада живе і розвивається не тільки за рахунок будівництва доріг, ремонту шкіл і ФАПів. Громада – це люди і ми намагаємося створювати максимально комфортні умови, щоб кожен житель нашої громади міг реалізувати себе тут та відчував частиною єдиної спільноти, єдиного живого організму. 
Володимир ПРИХОДЬКО.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%