Зникнення Сергія Шаповала

Зникнення Сергія Шаповала

Творчий працівник інтернет-видання «ВолиньPost» Сергій Шаповал на початку нинішнього тижня відправився на неспокійний Схід, а в суботу в обід перестав виходити на зв’язок. Що сталося з журналістом, який, попрацювавши в Харкові, мав намір відвідати м. Слов’янськ Донецької обл., наразі невідомо.

Головний редактор «ВолиньPost» Юрій Ричук підтвердив, що Сергій Шаповал у вівторок відбув до Харкова, де мав намір підготувати серію матеріалів. 24 квітня, за словами дружини Сергія – журналістки Наталії Пахайчук, він виїхав у Донецьк. 25 квітня мав їхати до Слов’янська. 26 квітня обідньої пори з ним втрачено телефонний зв’язок, на ту пору він ніби перебував у Слов’янську.

«Оскільки ситуація в цьому регіоні дуже неспокійна, то неможливість поспілкуватися із Сергієм Шаповалом викликає серйозну стурбованість. Звичайно, могло щось статися з телефоном, проте це – найпростіше пояснення зникнення журналіста. Можуть бути й інші версії…» – каже Юрій Ричук.

Що сталося з журналістом « ВолиньPost», наразі достеменно не відомо. На це не можуть дати відповіді ні організатори Антитерористичної операції, ні самі заколотники, котрі за час здійснення владою крупномасштабних заходів зі стабілізації ситуації вже встигли захопити в заручники не лише військових спостерігачів ОБСЄ, але й бійців спецпідрозділу СБУ «Альфа», котрі намагалися когось заарештувати, а в результаті самі поповнили лави полонених…

До речі, одну з останніх публікацій зі сходу Сергій Шаповал назвав «Кримінальне пекло». Усвідомити, в якій ситуації опинився сам автор, можна з його власних спостережень: «...Але мало хто, окрім місцевих мешканців, може уявити весь жах беззаконня та насилля, що огорнув ці шахтарські місця. Першими жертвами репресій ставали представники силових структур, що зберігали вірність Конституції України, а також патріотично налаштована громада. Та зараз, в умовах хаосу й невизначеності, починаються «розборки» і серед самих сепаратистів».

Як розповідає дружина Сергія, востаннє він дзвонив з невідомого номера, сказав, що не може повернутися додому, бо не має якихось документів. На пропозицію забрати його, відповів, що має порадитися і вимкнув телефон. Дивний дзвінок дає підстави вважати, що Сергій – у сепаратистів. Принаймні в цьому не сумніваються рідні.

У неділю 27 квітня дружина Наталія написала заяву до міліції, сестра Сергія Катерина зробила те ж саме у Києві.

«Сьогодні найголовніше – приступити до пошуків через мобільний зв’язок. Щоб бачити, кому він дзвонив, із ким розмовляв тощо. Але через надто повільну роботу міліції ми втратили багато часу. У неділю слідчий не підготував клопотання. Позаяк це вихідний. Нас попросили почекати до понеділка. Тим часом учора я дізналася, що є черговий суддя, який навіть у вихідний в екстрених випадках може працювати. Так, у понеділок новий слідчий почав готувати документи. Тоді прокуратура, суд, черга… Зрештою суддя Алла Борнос перенесла розгляд клопотання про пошук місцезнаходження Сергія за допомогою мобільного телефону. І лише після тиску громадськості на голову суду вона повернулася. Розгляд клопотання тривав 5 хвилин. Тепер ми чекаємо дій правоохоронців. Одразу до справи вони приступити не могли, бо «закінчився робочий день», – каже дружина.

В облуправлінні МВС запевняють, що зробили «все можливе». Однак, виявляється, волинська міліція і не має шукати зниклого. Це робитимуть її донецькі колеги. Наразі правоохоронці зібрали матеріали для передачі їх у прокуратуру, а згодом у Донецьк. Бо зникнення Шаповала мають розслідувати за місцем скоєння правопорушення.

Станом на ранок 29 квітня від Сергія Шаповала жодних новин…

Роман УСТИМЧУК, Олена ЛІВІЦЬКА.

На фото: Сергій Шаповал. 


Міністрові Міністерства внутрішніх справ

Арсенові Авакову.

В. о. голови СБУ

Валентинові Наливайченку.

В. о Генерального прокурора України

Олегові Махніцькому.

Голові НСЖУ

Олегові Наливайку.

Під час виконання службових обов’язків велика кількість працівників мас-медіа з різних регіонів України стають жертвами незаконних озброєних формувань, які перешкоджають їхній професійній діяльності та захоплюють у заручники. Особливо гостро ця проблема постала спочатку в Автономній Республіці Крим, а останнім часом – у Донецькій, Харківській і Луганській областях. Серед тих журналістів, хто зник, – представник волинського інтернет-порталу «ВолиньPost» Сергій Шаповал.

На підставі вищевикладеного вважаємо за доцільне, щоби журналісти українських мас-медіа координували маршрути свого пересування з відповідними обласними організаціями НСЖУ.

Просимо керівництво НСЖУ погоджувати з правоохоронними органами відповідних областей вичерпні заходи щодо охорони життя та здоров’я журналістів під час виконання ними професійних обов’язків із органами МВС і СБУ.

Вимагаємо від міністра МВС України Арсена Авакова, в. о. голови СБУ Валентина Наливайченка та в. о. Генерального прокурора України Олега Махніцького невідкладних та вичерпних заходів у справі визволення захоплених у заручники працівників мас-медіа, притягнення до відповідальності усіх осіб, винних у порушенні законодавства щодо журналістів та безумовного забезпечення охорони життя та здоров’я наших колег, які продовжують виконувати свої службові повноваження, насамперед, у Донецькій, Харківській і Луганській областях, а також – по всій території України.

Аналіз виконання запропонованих заходів стане підставою для оцінки доцільності перебування тих чи інших високопосадовців на займаних посадах.

Ухвалено на засіданні пленуму Волинської обласної організації НСЖУ.

29 квітня 2014 року.

м. Луцьк.

 


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%