Чверть мільйона на Бандеру

Чверть мільйона на Бандеру

Волинська облрада виділила 250 тис. грн на продовження будівництва в Луцьку пам’ятника Степанові Бандері, хоча загальна вартість робіт може бути в 10 разів більшою!

Про необхідність цивілізованого вирішення подальшої долі пам’ятника Степанові Бандері в Луцьку «Волинська газета» повідомляла неодноразово, а останнім часом у рубриці «Довгобуд» було надруковано статтю «Бандерівці без Бандери» (див. ВГ від 6 березня ц. р.). Немало говорилося й про доцільність розміщення цього монумента біля Палацу урочистих подій в 33-му мікрорайоні обласного центру, адже пропонували й інші варіанти: в сквері навпроти школи-гімназії №21 у цій же ж частині Луцька та на розі вул. Винниченка і Степана Бандери (навпроти облпрокуратури).

І ось, схоже, поставлено крапку в багаторічних дискусіях.

43 депутати облради з 54-х присутніх та 80-ти обраних 25 квітня ц. р. проголосували за виділення з бюджету Волині 2014-го 250 тис. грн на добудову пам'ятника Степанові Бандері в обласному центрі. Кошти віднайдуть у так званих «вільних залишках» і перерахують у вигляді цільової субвенції Луцькій міськраді.

Доповідачем із цього питання, як і автором проекту рішення, був депутат від «Нашої України», колишній народний депутат України Сергій Слабенко. Основний аргумент на користь добудови монумента вождеві однієї з гілок ОУН періоду Другої світової війни: «Якщо людей позбавити історичної пам’яті, знань про героїв, то можна про майбутнє забути».

Під час обговорення голоснішими виявилися аргументи прихильників цього проекту: народного депутата України від «Свободи» Анатолія Вітіва, першого заступника голови облради від «Свободи» Олександра Пирожика, а також низки депутатів облради: Бориса Загреви («Єдиний Центр»), Володимира Навроцького («Наша Україна»), Богдана Дівнича («Батьківщина»), Миколи Давидюка («Свобода»), Василя Пецентія (Старовижівський округ №28 та Бориса Клімчука (Луцький округ №38). Вони закликали нарешті зважитися на добудову пам'ятника Степанові Бандері, особливо – перед лицем загрози можливого військового вторгнення російських загарбників на територію України.

Депутат Віктор Прокопчук («Наша Україна») запропонував спорудити пам'ятник не одному Степанові Бандері, а всім героям національно-визвольної боротьби.

А його колеги Валентин Кошельник («Батьківщина»), Святослав Кравчук («Фронт Змін») і Раїса Кучмук (Рожищенський округ №25) висловили іншу пропозицію: споруджувати монумент не за народні гроші, а коштом самих депутатів, показово поклавши перед заступником голови облради Ігорем Гузем («Батьківщина») перших 400 грн.

Натомість депутати Олександр Свирида («Батьківщина») і Михайло Бегаль («Наша Україна») запропонували відтермінувати фінансування проекту хоча б на кілька місяців, оскільки грошей убюджеті не вистачає навіть на невідкладні потреби.

В якийсь момент обранці народу почали спілкуватися на підвищених тонах, а подекуди змушені були відповідати гнівними репліками на ті чи інші закиди на свою адресу.

Врешті-решт, на хвилі патріотичних почуттів, більшість підтримала ідею виділення 250 тис. грн на продовження будівництва пам'ятника Степанові Бандері, хоча з'ясувалося, що загальна вартість робіт становитиме мінімум 2,5 млн грн, а стільки ж доведеться витратити на реконструкцію площі біля Палацу урочистих подій, де й постане в камені та металі Провідник ОУН бандерівського спрямування.

Варто зауважити, що під час дебатів у залі були присутні не тільки чинні депутати облради, але й багато громадських активістів, серед яких – екс-голова облдержадміністрації, координатор «Третьої Республіки» на Волині Володимир Бондар. Зате не було багато інших відомих людей: серед депутатів, які лишили сесійний зал ще до голосування, – екс-голова облради Володимир Войтович (Рожищенський округ №26) та Василь Столяр («Фронт Змін).

Роман УСТИМЧУК.

На фото Оксани БУБЕНЩИКОВОЇ: наразі замість пам'ятника Степанові Бандері в Луцьку стоїть лише залізобетонний постамент.

.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%