Посієш вчинок – виросте звичка

Посієш вчинок – виросте звичка

Прийняти конструктивне рішення облраді знову завадила «карткова хвороба».

25-та сесія обласної ради розпочалася із вручення нагород призерам Дефлімпійських ігор із кульової стрільби. На відміну від юних влучних стрільців, волинські обранці цього дня скільки не тиснули на кнопки, а влучити в ціль і поділити понад сорок мільйонів коштів обласного бюджету – не змогли. Мабуть, надто смачно пообідали. Такого висновку можна дійти хоча б тому, що обідня перерва у роботі сесії тривала замість однієї години – дві…

Інтриги до чергової сесії облради ще до її початку додала поява у залі Бориса Клімчука. Екс-голова облдержадміністрації перебував у гарному настрої, спілкувався з колишніми підопічними, жартував із журналістами. А згодом ще й активно працював під час сесії як депутат. Тільки тепер уже не лідер депгрупи «Нова Волинь»: перше, що зробив депутат Клімчук, прийшовши на сесію, оголосив про припинення її діяльності.


То не єдина зміна у розстановці депутатських сил облради, що сталася цього дня. Так, голова облтервиборчкому Микола Євтушин вручив тимчасове посвідчення депутата обласної ради Світлані Вакулці, яка за списком Партії регіонів прийшла замість Тамари Ковальчук, котра склала депутатські повноваження з власної волі після розстрілу людей на Майдані. Про нову обраницю відомо тільки те, що працювала вона (принаймні донедавна) у секторі контролю Іваничівської райдержадміністрації. Лідерів Партії регіонів в особі Олександра Башкаленка і Олександра Курилюка на сесії цього дня традиційно не було. Та й лави фракції продовжували рідшати: про вихід із неї заявив Віктор Карпук і Валерій Трикош. А от депутат Євген Недищук несподівано залишив ряди провладної фракції «Батьківщина».


Цікавий нюанс: нове керівництво прокуратури області та облуправління міліції продовжило «недобру звичку» Андрія Параки ігнорувати сесії облради. Не було на місцях для запрошених ні Анатолія Коцури, ні Петра Шпиги, що викликало обурення кількох обранців, адже левову частку запитів депутати адресували керівникам правоохоронних структур.

Роботу обранці почали з останнього питання. Позаяк перенесли «Різне» наперед, аби проголосувати першими низку важливих заяв: щодо підтримки звернення Юлії Тимошенко, звернення до Конгресу Сполучених Штатів Америки, заяви Євромайдан SOS щодо подій на Сході та Півдні України, підтримки Тернопільської облради у зверненні з приводу цілісності держави, врегулювання ситуації у східних областях держави, а головне – звернення до Прем'єр-міністра України про стан справ щодо будівництва шахти №10 м. Нововолинська.


Згодом розгорілися дискусії про доцільність зведення пам’ятника Бандері в Луцьку, зрештою – рада підтримала виділення частини коштів (250 тис. грн) на монумент і пішла на перерву. А керівництво облради тим часом узяло участь у представленні нового начальника облуправління лісового та мисливського господарства області Василя Мазурика. А після реєстрації у сесійній залі у депутата бізнесмена Івана Смітюха увірвався терпець: «Ведіть сесію, виконуйте роботу. Невже ви думаєте, що у мене є 45 хвилини зайвого часу?» – звернувся він до головуючого. Та, певне, зурочив…


«Навіщо самі себе дуримо? Якщо є депутати – працюємо, а ні – то йдемо», – звернувся із риторичним запитанням до колег Володимир Навроцький, нагадавши, що ще вчора нинішня більшість критикувала теперішню меншість за голосування чужими картками.

Зрештою, зайві картки вилучили. А повторна реєстрація зафіксувала 43 присутніх, що дозволило приступити до розгляду проекту рішення про зміни до обласного бюджету, які, до речі, передбачали розподіл понад 40 млн грн вільних лишків, із яких планувалося повернути торішні борги за збудовані чи відремонтовані дороги чи об’єкти. А саме: 2,5 млн грн зі спеціального фонду бюджету, а 11 млн – із загального. Проти цього категорично виступив Борис Загрева («Єдиний Центр»). Підтримав його і колега по фракції Валерій Діброва. Мовляв, фінансувати капітальні видатки, доки невідомо, законно використовувалися ці гроші чи ні, передчасно. Це означає – фінансувати ймовірні злочинні схеми минулого, участь в яких брали дві провідні будівельні компанії. Правда, назвати конкретні приклади зловживань колишній народний депутат і заступник голови облради відмовився. Однак саме до цього «прив’язав» присутність у сесійній залі Бориса Клімчука:«Ви думаєте, чому Клімчук сьогодні на сесію прийшов? Щоб ці гроші провести!». На що Борис Петрович спокійно запропонував: прописати у проекті рішення такі рядки: «фінансування усіх видів будівельних робіт проводити тільки після письмового висновку фінансової інспекції».Голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт переконував колег у доцільності прийняття змін: «Я згоден із тим, що ми повинні ламати схеми. Але намагаюся зрозуміти, що ми хочемо: ламати схеми чи затягнути час? Якщо є інформація про «відкати», давайте інформацію! Ми нікого не прикриваємо».

Утім злагоди щодо голосування не було навіть у фракції «Батьківщина»: Олександр Кирильчук висловився проти фінансування боргів, тоді як Валентина Блінова нагадала, що через відсутність проплати сидять без заробітків селяни із с. Любохини Старовижівського р-ну, які замість того, щоб на заробітки в Москву поїхати, зводили школу в рідному селі. Ігор Гузь узагалі дійшов висновку, що нинішню раду треба… розпустити.


Голосували за проект рішення з кількох спроб. До зали підтягнувся навіть нардеп Анатолій Вітів («Свобода»), який вранці ратував за пам’ятник Бандері, а потім залишив сесійну залу. Однак Бориса Загреву колеги не підтримали, натомість Бориса Клімчука щодо уточнення про фінансовий аудит – так. Зрештою, дієздатність переформатованої облрада дала тріщину. Відтак знову – вимушена (чи вимучена?) перерва. Коли наступне пленарне засідання – невідомо.

Олена ЛІВІЦЬКА.

Фото автора.


 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%