Фахівець документознавства
Не знаючи тонкощів роботи з документами, роботу секретаря сільської ради можна віднести до паперової. Насправді ж вона вимагає неабиякої зібраності, уважності та акуратності.
Ці риси притаманні Тетяні Януль, яка образно кажучи, очолює штаб Цуманської об’єднаної територіальної громади. Саме сюди стікаються усі циркуляри з різних установ та відомств держави, звідси й відправлються у зворотну путь, але вже відповідно вивчені, проаналізовані та опрацьовані. Усе це має робитися вчасно, у визначенні законодавством строки. Тож у функціональних обов’язках Тетяни Іванівни і контроль за проходженням документів.
Відвідувачі самоврядного органу в переважній більшості йдуть до секретаря, аби зареєструвати заяву, звернення, скаргу чи прохання. Далі цей посадовець дає їм хід. Саме такий порядок існує в державі. Його й зобов’язані дотримуватися чиновники будь-якого рангу.
Там, де народилася Тетяна Януль, там і живе. Після здобуття вищої освіти працювала в податковій службі, в управлінні соціального захисту населення, нині на посаді секретаря. Її батьки також із Цумані. Батько, Іван Павлович, вже на заслуженому відпочинку, працював водієм у місцевій пожежній частині, мама, Валентина Олександрівна – в торгівлі, нині вона підприємець.
– Проживаєте разом усі гуртом чи маєте власне помешкання?
– Сім’я Арендарчуків, тобто моїх батьків, – посміхається Тетяна Іванівна, – проживає окремо. Ми з чоловіком, який працює в Цуманській колонії, також відокремлено. Дочка Марія замужем, обдарувала нас внучкою Веронікою. Син Іван закінчив Рівненський автомобільний коледж. На жаль, поки що безробітний.
– Як давно Ви вже працюєте в ОТГ?
– З початку його створення, тобто з 2017 р.
– Ви, мабуть, як секретар зіштовхнулися з великими труднощами у перший період, адже такі структури вперше почали появлятися на теренах нашої держави. Зрозуміло, що всього передбачити просто неможливо. На кожен день інструкції не напишеш. Як виходили з такої ситуації, з ким радилися?
– Багато що перейняла від попереднього секретаря Цуманської сільської ради. І все ж, на початках доводилося важко, навіть дуже, адже ми були перші. Тільки на це ніхто не зважав, усе мусили робити в обумовлені терміни. Не пригадую, щоб десь із чимось запізнилися. Можливо, доводилося пересиджувати на роботі, але на це ніхто не зважав.
– Ви ж, напевно, і багатьох цуманчан знаєте?
– Звичайно, що так. Адже тут народилася та живу, щоденно зустрічаюся не з одним десятком, немало моїх земляків з різними питаннями приходить і в сільську раду. Тож як не знати?!
– Ви єдина дочка в родині Арендарчуків?
– Ні, маю ще двох братів. Старший Микола свого часу працював, як і батько, водієм у пожежній частині, тепер їздить на заробітки. Другий брат Андрій працює на автозаправці. Обоє одружені, живуть усі окремо.
– Коли збираєтеся родиною, то яку пісню співаєте?
– Мабуть, як і більшість жителів нашої області, – «Волинь моя», яку написав Степан Кривенький. Якщо це Різдвяні свята, то колядуємо.
– Город також свій маєте? Що вирощуєте?
– Город маємо, ми ж проживаємо у селищі. Маємо і городину, і картоплю, і зернові сіємо. Тримаємо коня. Він дуже помічний у господарстві. Ще з живності водяться вівці, качки та кури. Не йти ж кожного разу за яйцем до крамниці.
– Як будуєте свої стосунки з іншими працівниками, комфортно Вам із ними і навпаки? Разом відзначаєте якісь свята?
– Колектив у нас хороший, дружній. Дівчата працьовиті. Усі відділи, по суті, формувалися з початком утворення ОТГ, все було нове і незнайоме. Посаду головного бухгалтера обіймає Галина Бутиєць, начальника фінансового відділу – Іванна Приведенець, начальника відділу освіти – Марія Гламазда, інспекторів військово-облікового стану – Галина Арендарчук та Людмила Семешко, юриста – Сергій Філюк, ЦНАПом заправляє Галина Трофімчук, яка багато зробила, аби швидше справити новосілля у новому приміщенні. Завідувати кадрами доручено Валентині Читкайло. Працюємо разом і святкуємо також разом. Учора був День бухгалтера, привітали своїх працівників із професійним святом, вони ще й водночас новосілля справили. З такої нагоди і торт скоштували з кавою.
– Людей багато приходить до Вас?
– Дуже багато. У кожного, як відомо, свої клопоти та турботи. Нині, в основному, йдуть за свідоцтвами, за дорученнями на спадщину. Багато питань і на сесіях розглядається. Словом, роботи вистачає. Адже громада для того і створювалася, аби покращувати життя кожної людини.
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Володимир ПРИХОДЬКО.
На фото Віктора РАЙОВА: секретар сільради Тетяна Януль.
- Коментуйте FaceBook
- Коментуйте ВКонтакте
ТОП Новини
З Днем працівника лісу! Волинські сумоїсти здобули нагороди на чемпіонаті Європи Лісівники Школярі до Міжнародного Дня Миру організували благодійний ярмарок Владика Михаїл зустрівся з послом України У Торчинській територіальній громаді відкрили поліцейську станцію Керував “під шафе” та хотів підкупити поліцейських: слідство розпочало кримінальне провадження У Луцьку “на зебрі” збили дівчину У Луцьку провели благодійний ярмарок задля хворих дітей У Нововолинську Volkswagen збив велосипедиста: чоловік - в реанімаціїІнтерв'ю


- Опитування
- Результати