За європейським часом

За європейським часом

У селищі Цумань віднедавна з’явився ще й своєрідний символ Європи – сторожова вежа. Залишилося змонтувати на ній власний цуманський годинник і буде, як в Лондоні, свій «Біг-Бен». А загалом об’єднана територіальна громада вже живе за європейським часом. Свідчення цьому новозбудоване просторе приміщення ЦНАПу.

Там нас зустрічає вже знайома нашим читачам Галина Іллівна Трофімчук, про яку ми писали кілька років тому. Вона одразу ж демонструє нам статтю із «Волинської газети». І ми розуміємо, що журналістською працею тут дорожать.
 Вона проводить екскурсію новозбудованим приміщенням, демонструє простору залу, кімнату відпочинку, пандус, робочі місця, знайомить з працівницями.

– Галино Іллівно, кому жителі громади мають дякувати за таке чудове приміщення?
– Ми були учасником 2-го раунду програми «Юліт з Європи». Але у зв’язку з тим, що не були закінчені будівельні роботи, нас перенесли до 3 раунду  програми «Юліт із Європою» (компонент 2, Підтримка для покращення якості надання адміністративних послуг населенню). У цьому році нам його добудували і ми перейшли сюди працювати. Тут тепер і просторо, і дуже зручно як для нас, так і для наших відвідувачів. 

– Кого ви обслуговуєте і які послуги надаєте? 
– Ми обслуговуємо населені пункти нашої ОТГ і навколишніх громад. Це більше 18 тис. населення. Попри своєї громади, ще й жителів Грем’яченської, Карпилівської і Дубищенської сільських рад, які незабаром доєднаються до нас. Вони були у перспективному плані, так і залишилось. Мала бути з нами ще Олицька сільська рада, але вже прийнято рішення про створення Олицької ОТГ, то ж вона буде функціонувати окремо. Це по соціальних послугах.

– Скільки і яких послуг ви вже надали? 
– За цей рік – 1300 соціальних послуг. Це субсидії, допомоги малозабезпечиним, всього до 30 їх видів. Якщо говорити про весь спектр послуг у динаміці, то за минулий рік працівники ЦНАПу надали їх 9500, а за шість місяців цього року – 6214 послуг.

– Щось новеньке пропонуєте своїм відвідувачам?
– Так. Нещодавно приєдналися до програмного комплексу Мінсоцполітики «Соціальна громада» і вже надаємо послуги в електронному вигляді.  Людина прийшла, здала нам документи і сьогодні ж ми відправили їх у управління соціального захисту, де справа обробляється і буквально за три дні призначається певний спектр допомог. У нас також є державний реєстратор. Вона має доступ до реєстру нерухомого майна і зараз на підході буде нова послуги із ДСК. Нам вже надіслали лист із Києва, ми вже підключилися до програмного забезпечення і в найближчі дні будемо пропонувати й таку послугу. Також на часі – вклейки фото до паспортів. Наразі у цьому нам завадив трохи карантин, та ми вже готові і до цього.

– А як із виготовленням паспортів?
– Минулого року ми подавали заявку на отримання обладнання і Мінекономіки мало виділити кошти для його придбання, але в кінці року повідомили, що коштів нема і цей процес призупинився. Купити ж зараз обладнання за власні кошти трохи не на часі. Карантин. Але не в далекому захмарному майбутньому ми будемо і виготовляти паспорти.

– Чи збільшився штат ЦНАПу?
– Штат у нас не розширився. Як було чотири адміністратори, державний реєстратор, начальник ЦНАПу, так і залишилося. 
Наразі вже прийняли рішення про відкриття робочих місць у наших віддалених пунктах. Європейська програма передбачає отримання комп’ютерної техніки і обладнання для цього. По цій програмі передбачається придбання комп’ютерної техніки і меблів. Ми працюємо над цим. Думаю, ці місця будуть відкриті, бо така вимога програми. Більше 45 кілометрів віддаленість від центрального офісу до с. Липне, там потрібна людина. Долучаться до цієї програми Берестяне, Холоневичі і Сильне. Ті що, що приєднаються, мають краще географічне положенння. Села Карпилівка, Башлики і Дубище ближче до Цумані і автобусне сполучення тут краще.

– Хто ваші працівники? Розкажіть про колектив…
– Адміністраторами працюють Оксана Жук, Наталія Ніжник. Вони здійснюють видачу довідок, реєстрацію проживання, надають різні послуги місцевого характеру. Це й усі земельні питання ми перебрали. Такі послуги, за якими йшли у сільську раду, тепер приймаємо і здійснюємо ми. Адміністраторами соціального захисту працюють Тетяна Точинська і Наталя Кондратюк. Державний реєстратор з 2018 р. – Світлана Гриценя. Всі мають вищу освіту. Дівчата працювали у філії соціального захисту, мають більше 18 років стажу, тож нам у цьому плані дуже пощастило, прийшли готові спеціалісти. Дівчата гарні, розумні, знають свою роботу, працювати з ними легко. Інші реєстратори також мають досвід. Колектив хороший, комунікабельний. Не конфліктуємо ні з людьми, ні між собою.
 
– Галино Іллівно, чи вплинула пандемія на розпорядок роботи ЦНАПу? 
– Спочатку ми ходили на роботу через день, але то був не довгий  період. Зараз працюємо повний робочий тиждень, намагаємось дотримуватися маскового режиму. Це й наша безпека, і безпека наших відвідувачів. Слава Богу, у нас по Цуманю таких хворих нема.

– Дякуємо за розмову.

Володимир ПРИХОДЬКО,
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото Вітора РАЙОВА.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%