Газовий контракт імені Тимошенко

Газовий контракт імені Тимошенко

І знову вибори… Ці слова вже не дивують. Сьогодні хтось сприймає їх із надією, когось вони лякають, а скептики продовжують стверджувати, що вибори Президента взагалі не відбудуться. І кожна з озвучених думок буде мати право на життя.

Якщо ж подивитися на президентські вибори з точки зору подальшого існування нашої держави, стає зрозумілим: вибори – абсолютна необхідність, без якої Україна приречена на розпад. І це не застереження, а констатація беззаперечного факту.

Ситуація, яка наразі склалася, – наслідок багатьох факторів, особистих амбіцій, геополітичних розрахунків, таємних операцій та секретних домовленостей. Саме на одній із таких домовленостей хотілося б зупинитися більш детально, аби зрозуміти, що трапилося і кого ми обираємо.

Нещодавня новина про закриття «газової справи» проти Юлії Тимошенко зустріла доволі прохолодну оцінку експертних кіл та політиків. І це не дивно, адже сьогодні все гучніше починають лунати думки, що саме з контрактів Путіна-Тимошенко Україна почала п’ятирічний шлях у прірву, який невідомо чим ще закінчиться.

Як стверджує управляючий директор Capital Times Ерік Найман, газовий контракт Тимошенко призвів до втрати Україною близько 25 млрд дол. Саме на цю величину скоротилися і валютні резерви НБУ. Ця інформацію підтверджують і з інших джерел, які вказують на те, що кожного року, починаючи з 2009, НАК «Нафтогаз» переплачував «Газпрому» приблизно 6 млрд дол. Таким чином, якщо помножити «газові втрати» внаслідок договору Путіна-Тимошенко на корупційні кошти Януковича, отримаємо те, що за короткий час підвело Україну до війни з Росією та питання збереження суверенітету і незалежності.

Аналіз газових домовленостей Юлії Тимошенко породжує одні тільки запитання, відповіді на які ховаються у таємничій силі великої політики.

Чому, наприклад, знижка на газ для України діяла тільки 2009-го? Що спонукало Тимошенко підписувати договір, за яким український народ платить набагато більше, ніж, наприклад, споживачі у Німеччині? Чи правда, що існує таємний додаток, за яким Тимошенко отримує відсотки з того самого українського бюджету?

Якщо ж подивитися на «газовий подарунок» Тимошенко з точки зору геополітичної боротьби, то найкращого бонусу для путінської імперії годі й шукати. Домовленості 2009-го виснажили валютні запаси України, що стало економічним підґрунтям для анексії Криму та появи сепаратистських рухів на Сході і Півдні нашої держави.

Найближчим часом ціна на російський газ сягне рівня 500 дол. Це відповідно спричинить чергову, вже третю газову війну, яка посилить ймовірність військового вторгнення РФ на територію України. А війна і повний економічний колапс можуть означати зникнення нашої держави з карти Європи.

У всій цій ситуації найбільше дивує цинізм Юлії Тимошенко, з яким вона рветься до влади. Саме рветься, а не веде чесну політичну боротьбу за канонами ліберальної демократії, про яку невпинно говорить. Врешті-решт, маємо класичну для Україну ситуацію: правління Тимошенко знекровило державу, а вона й надалі не цурається розповідати байки про краще життя. При цьому Юлія Володимирівна забуває свої слова, згідно з якими підвищення ціни на російський газ не створюватиме незручності для населення. Адже для населення вистачить й газу власного видобутку. І тут виникає питання: чому ж тоді, шановна Юліє Володимирівно, ваші ставленики в новому уряді підіймають тарифи на комунальні послуги для простих людей, а про олігархів якось незручно мовчать?

Тож дайте відповідь людям, пані кандидат у Президенти України, якщо вже зголосилися говорити виключно правду і боротися за найвищий державний пост. По-іншому народ просто не зрозуміє ваших амбіцій, які, чесно кажучи, не мають виправдання, а є виключно специфікою політичної особистості, що формувалася в непростих умовах кланів та шалених дерибанів.  

Соломія ЛАЗАРУК.     

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%