Рік Ірини Вахович на чолі облради

Рік Ірини Вахович на чолі облради

У липні виповнився рік з того часу, як Ірина Вахович зайняла посаду голови Волинської облради, після того як її тодішній чинний голова Ігор Палиця був обраний народним депутатом України. Тоді на голосуванні її кандидатуру підтримали абсолютною більшістю голосів.

Тож у зв’язку з цим, 30 липня у прямому ефірі на телеканалі ТРК «Аверс» відбулася відверта розмова очільниці представницького органу нашого краю Ірини Вахович з волинськими журналістами. У більш ніж годинній розмові піднімалися питання перемог та поразок за окреслений період, проблеми гендерної взаємодії у політиці, взаємини з головою облдержадміністрації та майбутні плани на місцеві та університетські вибори.

«Період був цікавий, насичений, трудомісткий. Однак, це рік досвіду, рік випробувань, рік уроків. Я сподіваюся, що виправдала ті надії, які були на мене покладені. З впевненістю можу сказати, що кожен мій день був присвячений тому, щоб працювати на благо Волині, щоб працювати на результат», – зазначила у вступному слові Ірина Михайлівна.

За її словами, багато що вдалося зробити Це і розбудова туристичного потенціалу області, а саме промоція замку Радзивілів, створення інформаційного проморолика про Волинь, розширення кордону Ягодин, реформи в медицині, підписання контракту з КП «Волиньприродресурс» та багато інших доленосних рішень.

«Особливість обласної ради є те, що тут не вибудована вертикаль, не є конкретне підпорядкування: депутатський корпус не підпорядковується мені, як і я їм. Тобто, тут мають бути однозначно компроміси, перемовини  і аргументи, які схилятимуть до того чи іншого рішення. Мені особисто вдалося представляти позитивний імідж Волині на всіх рівнях: це на внутрішньо регіональному, державному та на міжнародному рівні. Тобто, були серйозні кроки для того, щоб Волинь знали і впізнавали У нас багато реформ в медицині, але не можна сказати, що це моє особисте рішення. Це спільна робота. Те що від мене залежало, то я популяризувала Волинь.

Обласна рада, на жаль, без облдержадміністрації нічого не може зробити. Це має бути спільна співпраця і спільні дії для того, щоб досягнути результату. Свою роль я бачила в тому, щоб знайти компроміси не тільки в депутатському корпусі, але й з облдержадміністрацією», – розповіла Ірина Вахович.

Цікаво було почути й про те, як жінці очолювати депутатський корпус, який в більшості складається з чоловіків. До слова, ще одну обласну раду в Україні, окрім Ірини Вахович, жінка очолює лише в Миколаївській області. За словами Ірини Михайлівни, ставлення до неї на різних етапах було різним. І деякі рішення суперечили її особистим баченням, але вона завжди намагалася знайти компроміс, як із колегами, так із самою собою. За її спостереженнями чоловіки є більш амбіційними, ніж жінки:

«У нас всі жінки обласної ради гуртуються, ми маємо спільні ідеї, маємо спільні проєкти, і якось розуміємо одна одну. У нас немає такого, щоб десь жінки ставили перепони, тобто, якщо порівняти, то жінки десь толерантніші».

На питання чи хоче вона знову очолити депутатський корпус, якщо буде обрана на наступну каденцію, пані Ірина відповіла, що ще не готова про це говорити, але сили в собі бачить.

Цікавим було і те, як складаються її відносини з головою облдержадміністрації Юрієм Погуляйком, адже Волинь уже прославилася постійними протистояннями між цими двома органами.

«У мене особистих конфліктів немає. Він іде на компроміси, він слухається. Це людина, яка не є місцевим жителем і, відповідно, підтримує ті проєкти, які я подаю. Ми неодноразово одночасно презентували декілька проєктів і на міжнародному рівні, і всередині країни. І ті позиції по Волиньприродресурсу, ті позиції по ОТГ, ті позиції по районах, навіть кадрові позиції – люди йдуть на зустріч, і я не можу, зі своєї сторони, говорити щось інше. Мене чують і в мене є конструктив. В інших його немає, тому через це десь, можливо, є якісь нюанси», – повідомила голова облради.

Скоро на Волині відбудуться місцеві вибори та вибори ректора Луцького НТУ, де Ірина Вахович пропрацювала 20 років, тож журналісти поцікавилися на які саме вибори: області, міста чи університету Ірина Михайлівна подасть свою кандидатуру. Очільниця депутатського корпусу повідомила, що ще не прийняла остаточного рішення, але розглядає, як мінімум, два варіанти. До того ж вона додала, що не зраджуватиме Ігоря Палицю і хоче приєднатися до його політичної сили «За майбутнє».

На думку Ірини Вахович, майбутній чи майбутня голова Волинської обласної ради повинні вміти йти на компроміси, бо якщо «ставати ребром», то ніякого конструктивну не доб’єшся.

Ольга КОНОНЧУК.

Фото з особистої сторінки Ірини ВАХОВИЧ.


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (597) - 86.3%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (13) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (29) - 4.2%