Сторінками минулого. 5 серпня 2020 р.

Сторінками минулого. 5 серпня 2020 р.

Про що повідомляла преса...  Або не повідомляла.


100 років тому

Звільнення Ковеля

«Значну роботу з організації трудящих на боротьбу з польськими окупантами, які прийшли на Волинь у травні 1919 р., провели більшовики-підпільники м. Ковеля, очолювані Б. М. Сильванським. Ними були створені більшовицькі організації в Маневичах, Повурську і Турійську. Крім пропагандистської й агітаційної роботи, вони організовували диверсії на залізниці, збирали розвідувальні дані для Червоної Армії… На початку липня 1920 р. повстали робітники і селяни Ковельського повіту, які розгромили польський гарнізон і 7 липня звільнили Ковель і навколишні села… У серпні 1920 р. влада Рад була встановлена в усіх повітах Волині».

(«Жовтень», 1967 р.).


90 років тому

Делегат ЦК КПЗУ

«У травні 1930 р. на посаду секретаря окружного комітету ЦК КПЗУ направив професіонала-революціонера Степана Бойка, який до цього працював секретарем Станіславського, Львівського і Холмського комітетів партії.  Під його керівництвом окружком розгорнув велику роботу… Улітку застрайкували сільгоспробітники, працівники бойні, млинів і цегельних заводів м. луцька, пекарі і деревообробники Володимира-Волинського, кравці Любомля. А виступ батраків і селян-батраків у фільварках поміщиків Чацького в Павлівці Володимир-Волинського повіту і Перетятковича в с. Скірче Луцького повіту призвели до гострих сутичок із поліцією».

(«Наша правда», 1932 р.).

На фото Романа УСТИМЧУКА: демонтований у м. Луцьку пам’ятник Степанові Бойку, який був заарештований і загинув у польській тюрмі.


80 років тому

Перша семирічка

«Після проведених у січні 1940 р. виборів в Іваничах на повну потужність запрацювала селищна Рада депутатів трудящих. Широко розгорнулося господарське і культурне будівництво. Ще восени 1939 р. почала діяти початкова українська школа, яка наступного року була реорганізована в семирічку. У ній навчалося 150 дітей. Розгорнулася робота зі створення перших колгоспів – імені Леніна (голова С. І. Коваль) та імені Сталіна (голова О. М. Бойчук), куди об’єдналося 30 сімей».

(«Колос», 1967 р.).


70 років тому

Тариф за переправу

«Відповідно до постанови РМУРСР від 18 серпня1950 р. №2542 пасажирський тариф на переправу через річку Стир у межах м. Луцька встановлений у розмірі 15 коп. Однак, незважаючи на те, начальник Стир-Горинського агентства тов. Гугало на переправі через р. Стир у районі с. Рованці встановив тариф у розмірі 30 коп., незважаючи на те, що переправа знаходиться на території міста».

(«Нариси історії органів державної влади та самоврядування  на Волині, 1944-2009 рр.»).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%