Газ іменем народу?

Газ іменем народу?

З 1 серпня ціни на газ і для промисловості, і для населення стали прирівняні до цін у ЄС. Але споживачам «голубого палива» обіцяють, що віднині кожен зможе сам обирати собі постачальника, залежно від ціни товару та якості газу. Чи справді так буде?


Уряд Дениса Шмигаля остаточно скасував механізм PSO – спеціальні зобов'язання НАК «Нафтогаз України» з продажу газу для потреб населення та теплокомуненерго за фіксованою ціною. «Споживач тепер має звикнути, що ціна на природній газ буде постійно мінятися залежно від кон'юнктури на європейських ринках і внутрішньої української конкуренції. І це добре, що скасували фіксовані ціни для населення. Бо споживачів треба стимулюватимуть не низькими цінами, що неефективно, а спеціальними адресними субсидіями», – сказав «Німецькій хвилі» директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Відтепер, як розказують урядовці, українці можуть вільно змінювати постачальника газу. Для цього достатньо надіслати новому провайдеру заявку на підключення послуги та невеликий пакет документів, що посвідчують особу, право власності на житло та останню платіжку за доставку газу.

Для всіх, окрім підприємств теплокомуненерго, ціна на газ стала ринковою.

За словами президента асоціації «Газові трейдери України» Андрія Мизовця, на ринок готові вийти кілька десятків невеликих постачальників газу, однак вони побоюються конкурентів-гігантів, таких як НАК «Нафтогаз» та облгази групи компаній «Регіональна газова компанія» (РГК)  олігарха Дмитра Фірташа.

У розмові з «Німецькою хвилею» він запропонував, аби газ українського видобутку продавався на аукціоні і був доступний для всіх постачальників: «І тоді, за словами експерта, всі постачальники будуть у рівних умовах та зможуть пропонувати споживачам конкурентну ціну на газ».

Але чи можливий цивілізований ринок у країні, яка буквально пронизана монополізмом і корупцією? Чи не перетвориться ця новація на нові клопоти споживачів газу, які крім дорожчого газу будуть змушені ще й витрачати час та гроші на оформлення нових договорів?

Немає відповіді на це запитання. Навіть для волинян, які мають в області Локачинське газове родовище, здатне їх повністю забезпечити недорогим «голубим паливом», котре натомість переганяється в загальний «газовий котел». І для лучан, які в 50-ті роки минулого століття власними силами копали траншеї для газових мереж…

І, нарешті, Стаття 13 Конституції України:

«Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією».

Володимир ДАНИЛЮК.

Ілюстративне фото з «Німецької хвилі».

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%