Сторінками минулого. 19 серпня 2020 р.

Сторінками минулого. 19 серпня 2020 р.


Про що повідомляла преса...  Або не повідомляла.


100 років тому

Доля голови ревкому

«Організований у 1917 р. М. П. Олексюком ревком не припинив своєї діяльності і під час польської окупації с. Несвіч (нині Луцький р-н, – ред.) у 1920 р. У подальші роки він змінив форми і методи на підпільні, але М. П. Олексюку вдалося втекти до Радянської України, звідки він повернувся для продовження боротьби на чолі Холмського окружкому КПЗУ.  У 1934 р. він був арештований польською поліцією і засуджений, а після звільнення емігрував за кордон. Добровольцем виїхав до Республіканської Іспанії та брав участь у боях із фашистськими заколотниками у рядах роти імені Т. Г. Шевченка, котра входила до складу інтернаціональної бригади імені Я. Домбровського. Загинув смертю героя».

(«Історія міст і сіл УРСР. Волинська область, 1970 р.).

На фото з архіву: добровольці інтернаціональних бригад під час Громадянської війни в Іспанії, 1936-1939 рр.


90 років тому

Московська деспотія

«Між царською Росією, – казав провідник УНР Симон Петлюра, – і сучасною комуністичною для нас немає різниці, бо обидві вони уявляють собою тільки різні форми московської деспотії та імперіалізму».

(«Шлях», 1930 р.).


80 років тому

Майже 100%

«З небувалим піднесенням відбулися в березні 1940 р. вибори до Верховної Ради СССР і Верховної Ради УРСР. За народних обранців проголосувало майже 100% виборців… Згодом трудящі Сенкевичівки (нині Горохівський р-н, – ред.) обрали селищну Раду депутатів трудящих, куди увійшли представники робітничого класу і трудового селянства, колишні члени КПЗУ П. Ф. Агеєв, М. І. Синиця, В. І. Ярмолюк, А. О. Тандрик. Відкриваючи першу сесію, найстарший депутат П. Ф. Агеєв сказав: «Колись пани таких селян, як я, не вважали за людей. Тепер мені доручено відкрити першу сесію селищної Ради. У мене немає слів, щоб висловити ту радість, яку я переживаю!».

(«Радянська Волинь», 1940 р.).


70 років тому

Довоєнний рівень

«Завдяки керівній і спрямовуючій роботі комуністів у 1950 р. у м. Камені-Каширському було 15 первинних партійних і 12 комсомольських організацій, які виступили ініціаторами за високоякісне і вчасне виконання народно-господарських завдань. І промисловість міста в цьому ж році досягла довоєнного рівня розвитку».

(«Радянська Волинь», 1950 р.).

Підготував

Сергій ШРАМЧУК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (543) - 87.9%
Пізно (21) - 3.4%
Яка різниця? (10) - 1.6%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (21) - 3.4%
Мені байдуже (20) - 3.2%