Загадкові чорниці

Загадкові чорниці

Юні лісівники Новорудського учнівського лісництва, які навчаються та працюють в зоні діяльності державного підприємства «Городоцьке лісове господарство», неабияк зацікавились особливостями лісових дарів, що ростуть поблизу рідного села на Маневиччині.

Діти часто бувають у лісі, коли проводяться лісівничі уроки в шкільному лісництві, або просто збираючи гриби та ягоди. Нині учнів особливо зацікавила чорниця, попит якої на світовому ринку просто величезний. Своєю чергою, місцеве населення має змогу заробити за сезон не один десяток тисяч гривень.
Тема наукової роботи для Діани Динь є актуальною ще й тому, що дівчинка й сама з мамою та сестричкою збирають чорниці щоліта. Тож дівчинці цікаво, чому та як росте ягода, що потрібно робити, аби її зберегти.
Не секрет, що Маневицький р-н має унікальні природні можливості. Мішані ліси багаті на ягоди, гриби, лікарську, технічну сировину, які можна заготовляти, переробляти та експортувати й разом із тим поповнювати місцеві бюджети.
Мета роботи: дослідити особливості місцезростання, поширення та властивості чорниці звичайної на території Новорудського лісництва.
Об’єктом дослідження є ягоди чорниці і сам чорничник.
Плануючи роботу, учні ставили такі завдання: розглянути цінність ягід чорниць і чорничника; дослідити місцезростання чорниці звичайної; проаналізувати фактори, які впливають на урожайність чорниці звичайної.
Чекаємо практично-аналітичних висновків, які зацікавлять не лише юних дослідників, але й зрілих науковців та практиків лісової галузі.

Пресслужба ДП «Городоцьке ЛГ».
На фото: діти на ягідних «плантаціях».


  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (569) - 87.4%
Пізно (23) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (23) - 3.5%
Мені байдуже (20) - 3.1%