Час для України – на вагу золота

Час для України – на вагу золота


Томенко закликає обрати Порошенка Президентом вже в першому турі.

Команду Петра Порошенка поповнив Микола Томенко, який став довіреною особою лідера президентських перегонів.

На початку квітня «новобранець» вийшов із «Батьківщини». Членом партії Юлії Тимошенко Томенко був із листопада 2005-го. Звісно, «новобранцем» його можна назвати дуже умовно. Микола Томенко – ветеран української політики. Нині він – голова  парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації. Відомий своїми гуманітарними акціями на популяризацію України, очолює фонд «Рідна країна». Томенко і Порошенко співпрацюватимуть  і в цьому напрямку: вони вже підписали угоду про створення та реалізацію гуманітарної стратегії країни.

 З «Батьківщини» Томенко вийшов практично відразу після того, як Юлія Тимошенко оголосила про намір брати участь у президентських виборах. Доти він активно і послідовно відстоював ідею об’єднання демократичних сил навколо єдиного, найсильнішого кандидата. «Політики повинні знайти мужність поступитися тому, у кого найвищий рівень довіри суспільства, – каже Томенко про своє нинішнє рішення. – Мені очевидно, що найбільшу підтримку людей сьогодні має саме Петро Порошенко».

Про це свідчать і соціологічні опитування. Станом на початок травня Порошенка підтримували  понад 48% українців, готових прийти на вибори. Таким чином, зовсім трохи не вистачає йому для обрання президентом вже в першому турі. Для цього треба набрати понад 50%. Соціологи кажуть, що Порошенко переможе з величезним розривом і в другому турі.

«На порозі – війна. Путін хоче зірвати вибори або перенести їх, – каже Микола Томенко. – Тому наше завдання сьогодні не просто провести вибори, а завершити їх у першому турі. Вже 25 травня ми можемо обрати  президента і рухатися вперед, захищаючи національні інтереси та єдність країни».

Про наміри Кремля зірвати вибори свідчить і посилення нестабільності в південних та східних регіонах України. Посилаючись на створену її ж зусиллями кризу, Москва відкрито заявляє про необхідність перенести голосування – вже готуються відповідні звернення до міжнародних організацій. Зрозуміло, що новий український легітимний президент, особливо Порошенко, надзвичайно невигідний Росії. Тим більше, що дії або бездіяльність нинішніх тимчасових керівників України не надто заважають Путіну реалізовувати його сценарій.

«Рішення Томенка можна лише вітати. Так само, як і заклики  всіх лідерів громадської думки, які мають авторитет у суспільстві, будуть підтримувати Порошенка та його перемогу вже в першому турі, – каже політолог Олександр Палій. – За нинішньої ситуації дозволити собі тривалий тритижневий розрив між турами просто не можна. Тим більше, що результат наперед прогнозований. Ті, хто в першому турі марнуватимуть свої голоси, віддаючи  іншим кандидатам, фактично голосуватимуть проти України».

 Кілька тижнів тому до Порошенка приєднався Юрій Луценко, який теж став його довіреною особою. Нині він так само переконує співвітчизників зробити раціональний вибір з урахуванням ситуації, що склалася.

 «Треба, щоб у першому ж турі переміг Порошенко, – заявив очільник  «Третьої республіки» під час недавніх відвідин Ужгорода. – Лідери демократичних сил мають припинити війну між собою та об'єднатися. Це необхідно для виживання української держави».

У Луценка є ще одне важливе міркування. Згідно із соціологічними дослідженнями, Порошенко має найвищу підтримку суспільства в усіх регіонах України, включаючи Схід та Південь. Це особливо цінне тепер, коли Росія та її п’ята колона намагаються вже наперед не визнавати нового президента. Водночас можна припустити, що гіпотетичний другий тур виборів проігнорують виборці кандидатів від колишньої влади – Добкіна, Тігіпка та Симоненка. Нижча явка дасть додаткові аргументи тим, хто ставитиме під сумнів легітимність виборів.

Микола Томенко, кажучи про необхідність єднання всіх навколо найсильнішого, згадує сумний досвід 2005-2010 рр.«На жаль, конфлікти в середовищі помаранчевої команди призвели до того, що Янукович фактично без бою став президентом, – каже він. – Щоб не допустити нового Януковича, ми повинні показати, що винесли уроки з тих часів. Що можемо домовлятися, бо цінності країни набагато вищі за партійні інтереси».

 


«За нинішньої ситуації дозволити собі тривалий тритижневий розрив між турами просто не можна. Тим більше, що результат наперед прогнозований. Ті, хто в першому турі марнуватиме свої голоси, віддаючи  їх непрохідним кандидатам, фактично голосуватимуть проти України».

 

Володимир ГЛАДКЕВИЧ.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%