Як навчатимуться студенти в умовах карантину

Як навчатимуться студенти в умовах карантину

Згідно з постановою Кабміну, каже начальниця управління освіти та науки облдержадміністрації Людмила Плахотна, навчання розпочнеться у звичному режимі, щоправда, з масками та температурним скринінгом. У випадку погіршення епідситуації можливе повернення до дистанційного навчання.

Проректорка з науково-педагогічної роботи Луцького національного технічного університету Оксана Ляшенко каже, що лекційне навчання буде відбуватися у дистанційній формі. Усі практичні та лабораторні, семінари, а також роботи з використанням спеціального обладнання будуть в очній формі, пише Суспільне.

Постановою Кабміну передбачено, що в аудиторіях можна бути без масок, вони обов'язкові лише на перервах. Але в навчальному закладі вирішили вимагати у студентів та викладачів, щоб в аудиторіях усі були в засобах особистого захисту, задля безпеки.

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки, проректор з навчальної роботи та рекрутації університету Юрій Громик, запевняє, що лекційних занять із великою кількістю студентів з першого вересня у виші не буде.

У коледжі технологій бізнесу та права навчальний процес спланували так, аби студенти менше контактували один з одним. "Воно буде різнорівневе і по змінах. Тобто в одних починається навчання на 8-му, а в інших на 8:30", - каже директор Станіслав Щеблюк. У навчальному закладі закупили санітайзери, маски і все, що передбачене вимогами постанови Кабміну. Продумали, як будуть харчувати студентів, щоб не було скупчень дітей в їдальні. Закупили ланч-бокси. "По багатьох питаннях ми то ніби продумали, але як воно піде і що буде, тому що усі знають ситуація нині екстремальна, і все може змінитися в момент", - розповідає директор.

Студентка Мирослав Мокич вважає, що навчатися в масці важко, адже не вистачає повітря і це впливає на розумову діяльність. Анна Головій, навпаки, каже, що до усього звикається. Не важко побути в масці, аби тільки не захворіти, - вважає студентка.

Міністерство освіти та науки України може миттєво перевести університети, коледжі та училища на дистанційне навчання. Це рішення буде залежати винятково від епідеміологічної ситуації в регіоні, розповіла начальниця управління освіти та науки ОДА Людмила Плахотна.

Анна АРТЮХ.
Фото ілюстративне.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (241) - 86.1%
Пізно (9) - 3.2%
Яка різниця? (8) - 2.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (12) - 4.3%
Мені байдуже (9) - 3.2%