Дорога між старим і новим

Дорога між старим і новим


Успішно вирішувати проблеми можна лише тоді, коли між людьми і владою існує діалог!

Початок нинішнього року на Волині виявився буремним. До євромайданівських мітингів на луцькому Театральному додалися масові акції протесту, що супроводжувалися маршами вулицями обласного центру. Схожою була ситуація і в багатьох інших містах та селищах нашого краю.

І тим ціннішим здалося колективне звернення жителів Озерянської сільради Турійського р-ну до тодішнього голови облдержадміністрації Бориса Клімчука з доволі прозаїчного, але такого важливого для людей приводу: ремонту дороги місцевого значення між с. Купичів та Озеряни. У редакцію за допомогою звернулися і орденоносці, і фронтовики, і пенсіонери, і вчителі…  Як таким не допомогти?

Доленосним виявився день, коли клопотання «Волинської газети» та копія звернення громадян відправили в облдержадміністрацію – 24 січня 2014-го. Це період, коли Борис Клімчук, шукаючи компромісу з лідерами Євромайдану, написав заяву про звільнення з посади. Натомість Майдан зобов’язався утриматися від силових захоплень адміністративних споруд органів влади.

Борис Клімчук ще встиг накласти резолюцію на звернення мешканців Турійщини, щоби відповідні структурні підрозділи забезпечили вирішення проблеми по суті. А потім… Бориса Петровича звільнили. Натомість  головою облдержадміністрації став Олександр Башкаленко. Правда, й він довго не покерував: під натиском протестної стихії залишив посаду…

То невже клопотання мешканців Озерянської сільради щодо термінового ремонту дороги, яка внаслідок неправильної експлуатації важковаговим автотранспортом перетворилася на суцільне поле рівчаків та горбків, так і лежатиме без жодної реалізації в якомусь кабінеті?


Виявилося, що механізм органів виконавчої влади Волині здатен успішно функціонувати навіть за найскладніших обставин. На час ухвалення рішення про необхідність ремонту дороги між с. Купичів та Озерянами начальник департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Леонід Кирильчук повідомив турійчанам оптимістичну новину: «За інформацією Служби автомобільних доріг у Волинській області ремонтні роботи білощебеневого покриття автомобільної дороги Купичів – Озеряни будуть проведені за настання сприятливих погодних умов за кошти, які виділяються на експлуатаційне утримання доріг місцевого значення».

Слова Леоніда Олексійовича не розійшлися з ділом навіть після того, як сам начальник департаменту був змушений достроково піти у відставку. Що цікаво: відповідь «Волинській газеті» він підписував 18 лютого ц. р., у день, коли і на Волині, і в столиці багатьом було не до розгляду звернень простих селян із приводу ремонту звичайної дороги.

Зараз шлях між цими селами відремонтовано, тому й до Сушибаби та Пересіки дістатися можна без особливих проблем. Звичайно, не за найвищими європейськими стандартами відновлювали покриття, але тепер дорогою можна їздити, а не пересуватися. За що Озерянський сільський голова Ярослав Гаврилевський від імені всього місцевого населення висловив вдячність усім причетним до вирішення проблеми по суті.

А що люди тут живуть не лише працьовиті, але й відповідальні, свідчить дбайливо впорядкована територія сільради, де найголовнішим об’єктом уваги з нагоди 9 травня став меморіальний комплекс на честь загиблих під час Другої світової війни односельчан у центрі с. Озеряни.

Роман УСТИМЧУК.

На фото автора: дорога від Купичева до Пересіки тепер стала придатною для експлуатації; меморіальний комплекс у центрі Озерян.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (68) - 86.1%
Пізно (3) - 3.8%
Яка різниця? (2) - 2.5%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (1) - 1.3%
Мені байдуже (4) - 5.1%