Чотиристороння міжнародна стратегія

Чотиристороння міжнародна стратегія

У Любліні – адміністративному центрі однойменного воєводства Республіки Польща – підписано спільну Декларацію про реалізацію «Стратегії транскордонного співробітництва Люблінського воєводства, Волинської області, Львівської області та Брестської області на 2014-2020 роки».

На урочистій презентації були міністр інфраструктури і розвитку РП Марчелі Нєзгода та Генеральний консул України в місті Люблін Іван Грицак.

Як уже повідомляла «Волинська газета», наш край представляла делегація, до складу якої входили голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт, голова облради Валентин Вітер, начальник відділу міжнародного співробітництва управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції облдержадміністрації Валентина Гнасюк-Терлецька.

«Розвиток конструктивних і добросусідських взаємин з прилеглими регіонами Польщі та Білорусі мають надзвичайно важливе значення для Волині. Ми цінуємо кожен крок наших партнерів у напрямку підтримки дружніх відносин та зміцнення співробітництва в усіх сферах суспільного життя, – наводить слова Григорія Пустовіта під час виступу перед присутніми прес-служба облдержадміністрації. – Усі чотири регіони підтримали ідею створення спільної Стратегії та об’єдналися заради покращення соціально-економічної конкурентоспроможності українсько-польсько-білоруського прикордоння. Адже лише спільні дії і взаємні добрі справи можуть гарантувати гармонійний розвиток територій, які ми представляємо. Переконаний, що нам вдасться забезпечити виконання усіх визначених у Стратегії завдань, адже нас об’єднує бажання співпрацювати заради взаємодопомоги та покращення життя сусідів і свого власного життя».

Міркуваннями щодо транскордонної співпраці Люблінського воєводства з прикордонними регіонами поділився маршалек Люблінського воєводства Кшиштоф Гетман та люблінський воєвода Войцех Вільк, а основні положення – директор департаменту регіональної політики адміністрації Люблінського воєводства Богдан Кавалко.

Варто зазначити, що ініціатива з підготовки спільної Стратегії транскордонного співробітництва Люблінського воєводства, Волинської, Львівської і Брестської областей на 2014-2020 рр. була прийнята під час засідання Ради транскордонного об’єднання Єврорегіону «Буг», яке відбулося у Бресті 26 листопада 2012 р. Такий документ необхідний для реалізації спільних транскордонних проектів у рамках Програми прикордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна» – нового фінансового інструменту ЄС на 2014-2020 рр. За умови успішної реалізації всіх положень він сприятиме ефективному залученню європейських коштів для підтримки сталого соціально-економічного розвитку та вирішення пріоритетних завдань українсько-польсько-білоруського прикордоння.

Головна мета Стратегії – підвищення соціально-економічної конкурентоспроможності транскордонних територій у масштабі всієї Європи, кожної окремої країни, на регіональному та місцевому рівнях шляхом ефективного використання внутрішнього потенціалу, а також пом'якшення обмежень, пов'язаних із зовнішніми кордами ЄС. Тому, крім декларативних намірів, тут передбачена реалізація низки проектів у сфері економіки, екології, культури та туризму, транспорту та прикордонної інфраструктури, освіти та науки.


Варто зауважити, що якщо Волинь та Люблінщина були представлені на найвищому регіональному рівні (угоду підписали керівники виконавчої та представницької гілок влади), то львів’ян представляв голова облради Петро Колодій: оскільки голова тамтешньої гілки виконавчої влади Ірина Сех була заклопотана представленнями новопризначених голів місцевих райдержадміністрацій, то документ доручили завізувати в. о. директора департаменту міжнародного співробітництва Левові Захарчишину.

Наш кор.

На фото прес-служб облдержадміністрації та люблінського воєводи: учасники підписання угоди в будинку органів влади Люблінщини; українсько-польсько-білоруський документ про співпрацю викликав величезний інтерес.

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%