75 років тому

75 років тому

Не повелося

Одного року Сталін відвідував колхози. Запитує селян – чи є вони задоволені, чи їм нічого не бракує. Усі мовчать, бо… благоденствують. Раптом виходить якийсь обірванець і просить пару штанів, бо надокучило йому світити голим тілом.

– Сором тобі, товаришу, – каже Сталін, – звертати увагу на такі дурниці. Не відразу будується палац соціялізму. Зрештою, є в світі бідніші за тебе. Ось, наприклад, мурини зовсім ходять без штанів.

– Ясно, що ходять, бо, певно, почали будувати оцей самий палац соціялізму раніше від нас.

(«Волинське слово», 1939 р.)

65 років тому

Арешт Коха


Лондонське радіо повідомляє про арешт в Гамбургу одного з головних воєнних злочинців Еріха Коха. В 1941 році Кох був призначений «імперським комісаром України», а потім займав пост гауляйтера Східної Прусії і «імперського комісара Остланда (територія радянських прибалтійських республік). На Нюрнберзькому процесі був визнаний воєнним злочинцем. Після війни Кох переховувався під чужим іменем.

(«Радянська Волинь», 1949 р.)

60 років тому

Відкриття дитячої залізниці в Луцьку


(1954 р.)

10 років тому

Економічні санкції проти Сирії

Ввів Президент США Джордж Буш, звинувативши її у підтримці тероризму. Американська адміністрація підозрює цю арабську країну в розробці зброї масового ураження і перешкоджанні стабілізації обстановки в Іраку.

Не витримала «диких танців»

Сцена палацу AbidiIpekci у Стамбулі (Туреччина), де відбудеться півфінал 49-го Міжнародного конкурсу «Євробачення», тріснула під час репетиції виступу української співачки Руслани. Суперміцне скло, під яким розміщено екрани, під час «диких танців» Руслани і її балетуне витримало.на щастя, ніхто не постраждав. А технічній групі довелося підшукувати більш надійний матеріал, здатний витримати гуцульські танці.

(«Досвітня зоря», 2004 р.)

5 років тому

Новим ринком – по кризі

Центральний ринок у Луцьку вирішили розгрузити тим, що розташовуватиметься на вул. Боженка. Але перш ніж розпочати будівництво торгового комплексу «Новий ринок», радилися, приглядалися, оцінювали досвід інших міст і запозичили найкраще. Основне питання, яке постало: аби сільськогосподарські виробники торгували з машин. Спеціально зробили відповідне накриття.

– На ринку вже більше 400 торгових точок, – розповідає один із засновників ТК «Новий ринок» Анатолій Дейко. – 200 з них готові запрацювати… У нас можна буде продавати все: від дріб’язку до сільгосптехніки і новітніх авто.

(«Волинська газета», 2009 р.)

(«Волинська газета», 2009 р.)

За матеріалами Державного архіву у Волинській області

підготувала Наталія ГЛАВНІЧЕК.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (612) - 86.1%
Пізно (26) - 3.7%
Яка різниця? (14) - 2%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.4%
Мені байдуже (30) - 4.2%