У Машівській школі запровадили попереднє меню

У Машівській школі запровадили попереднє меню

Цим нововведенням похвалився її директор на вересневім освітнім форумі в управлінні Державної служби якості освіти у Волинській області.

Торік тут було створено ініціативну групу експертів щодо напрацювання цікавих новацій, досвіду, ініціатив та загалом багатоступеневої платформи для освітніх закладів області. До неї попри провідних фахівців управління входять представники директорського корпусу області. В одного з них –керівника навчально-виховного комплексу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Машів Любомльського району Миколи Оніщука – журналісти «Волинської газети» поцікавилися шкільними новаціями у сфері харчування.

 

– Миколо Вікторовичу, наскільки важливе для освітнього процесу якісне харчування школярів і чи обговорюють експерти його в контексті покращення якості освіти?

– Безперечно. Це взаємопов’язані категорії. Для навчання дитині потрібні сили, а отже і якісне харчування. Кожна школа намагається його урізноманітнити, зробити і калорійним, і якомога доступнішим для всіх дітей і педагогів. Наша – не виняток.

– Миколо Вікторовичу, поділіться своїм ноу-хау в організації шкільного харчування.

Досвід ще не значний, лише запроваджуємо. Перший тиждень показав зацікавленість такою формою, як надання послуг у харчуванні. Ідея не нова, вона походить із санаторно-курортного харчування, але наші працівники харчоблоку її підтримали. Погодили також із підприємцем, з яким уклали відповідний договір. Вони мають дозволи та досвід роботи з підприємствами харчування у районі. Обійшлися і без тендерної процедури, адже у квітні ще дозволялося укладати договори до 200 тисяч грн. Нова система ставить високі вимоги до якості страв. Воно відповідно збалансоване за віком, калорійністю і

вітамінами.

– Які зміни відбулися за перший тиждень?

– З перших днів запровадили меню на один день наперед. На сьогодні пропонуються такі страви, а наступного інші. Одразу бачимо, що пропонується учням наступного дня. Характерно, що перші і другі страви у подвійному асортименті. Теж відбувається і з прохолодними напоями, чай не завжди приймається з легкістю через те, що він гарячий. Головне – все на вибір. В майбутньому плануємо враховувати також і дні християнського посту. У селі багато сімей його дотримуються.

– Як вдалося визначити їхню кількість?

– Вчителі, класоводи добре знають уподобання і стиль життя сімей своїх учнів.

Уточнювали з батьками. Адже страви – в першу чергу, кошти. Кошти бізнесменів і місцевого бюджету. Та й учні самі зголошуються. Машів не таке вже й велике село. Тим більше, що за рахунок місцевого бюджету безоплатно харчуємо учнів 1-4 класів, дітей з малозабезпечених сімей, учасників бойових дій та інших пільгових категорій. Вартість комплексного обіду становить 21 грн. М’ясні і рибні страви – обов’язкові. Все збалансовано відповідно до вимог Міністерства освіти і науки України.

– Що директорові та колективу вдалося зробити у підготовці школи до нового навчального року?

– Майже все, що запланували, вдалося виконати спільними зусиллями із владою (як тепер кажуть, засновниками) та педагогічним колективом. Найбільш приємним і важливим для кожного був поточний ремонт шкільної їдальні. Вона кардинально обновилася. Встановлено нові світильники, розмальовано і обшито стіни кольоровою керамічною плиткою, побілено стелю, замінено вікна, сантехніку, трохи оновили кухонний інвентар. Приміщення все у веселих тонах. Відгуки хороші і приємні як від учнів, так і їхніх батьків. Кажуть, що тепер і страви стали набагато смачніші. Плануємо стіни розмалювати сюжетними малюнками. Усі роботи виконувалися руками працівників навчального закладу та батьків. За що хочу ще раз усім подякувати. Якщо хочете переконатися, зайдіть на наш сайт у фейсбуці і побачите, що не перебільшую.

– Миколо Вікторовичу, чи вдалося школі забезпечити учнів теплими приміщеннями вбиралень та кімнат гігієни.

– Чесно скажу, що лише завдяки зусиллям обслуговуючого персоналу та вчителів не обійшлося. Те, що вдалося зробити самотужки, підприємство оцінило б майже у 600 тис. грн, ми ж затратили 75 тис. грн. Допомогли батьки, спонсори і наші засновники. На другому поверсі обладнали санвузли, розвантажили такі приміщення на першому. Так що інфраструктуру школи вдалося якісно обновити.

– Чи багате нове поповнення першокласниками?

– Машів росте новобудовами. Створюються нові сім’ї, народжуються діти. Цьогоріч у перший клас прийшло 16 учнів. На сьогодні до школи підвозиться 17 дітей. Всього навчається 159 учнів. Педколектив укомплектований досвідченими працівниками. Маємо 5 спеціалістів зі званням «Старший вчитель».  8 педагогів мають кваліфікаційну категорію «Вчитель вищої категорії». Минулого року на обласному конкурсі «Вчитель року» в номінації «зарубіжна література» Тетяна Киричук посіла третє місце. Так вже склалося, що кожного року  в районних або обласних змаганнях хтось зі школи обов’язково посяде призове місце. Учень Станіслав Орищук – наша гордість і наш вундеркінд – на учнівських конкурсах в районі та області завоював вісім призових місць. Нині він навчається в Луцькому природничому ліцеї. Зарахований поза конкурсом.

– Колись пропагували робітничі династії, в школі є педагогічні родини?

– Звичайно, маємо три родини. У  Ніни Іванівни Вигури дочка Тетяна Петрівна  також викладає в школі, у Валентини Василівни Киричук донька Тетяна читає курс зарубіжної літератури. Працюють педагогічні подружжя Влащуків - Трохим Кузьмович і Любов Панасівна та Орищуків – Анатолій Михайлович та Тетяна Вікторівна. Ці традиції в школі підтримуються і мають професійну користь. Цього року до Волинського національного університету імені Лесі Українки вступило двоє наших випускників.

Степан ШЕГДА.

На фото Віктора РАЙОВА: Микола Оніщук.

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (591) - 87%
Пізно (24) - 3.5%
Яка різниця? (12) - 1.8%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.5%
Мені байдуже (23) - 3.4%