Пасивність – недопустима!

Пасивність – недопустима!

Під час оперативної наради голови облдержадміністрації Григорія Пустовіта, яка відбулась у відеоселекторному режимі з керівниками районів та міст обласного значення, обговорено підсумки роботи райдержадміністрацій за І квартал 2014 р. Участь у її роботі також узяв голова облради Валентин Вітер.

Як доповіла заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Галина Дика, оцінка діяльності органів виконавчої влади районного рівня здійснюється для виявлення проблем кожної територіальної одиниці та прийняття управлінських рішень щодо їх усунення. Зроблено аналіз основних показників різних галузей у районах, де зазначені як переваги, так і недоліки.

«Напрацьовано базу даних розвитку районів та міст обласного значення має стати свого роду «настільною книгою» уже для нових керівників райдержадміністрації», – наголосив Григорій Пустовіт.

І хоча фактично в усіх районах Волині голів райдержадміністрацій  призначено недавно, але завдання усунути недоліки, які були допущені при роботі перших трьох місяців, покладене саме на них. Та й втримати уже напрацьовані результати також потрібно.

Відтак головне завдання голови облдержадміністрації Григорія Пустовіта до нових керівників виконавчої влади у районах – змістовна робота та висока відповідальність.

У цьому сенсі на місцях зі зверненнями громадян треба працювати виважено, відповідально та дотримуючись букви Закону.

«Всі звернення посадові особи повинні ретельно розглядати. Особливу увагу варто звернути на оформлення відповідей. Не має бути безграмотних, беззмістовних, байдужих відписок. Людина, що звертається, очікує отримати гідну, нормальну відповідь і допомогу», – наголосив Григорій Пустовіт.

Як доповіла начальник відділу роботи із зверненнями громадян апарату облдержадміністрації Оксана Матвійчук, за І квартал 2014-го виконавча влада області зареєструвала 531 звернення. Це – на 179 менше, ніж за аналогічний період минулого року. З урахуванням колективних звернень із пропозиціями, заявами та скаргами до облдержадміністрації звернулося 1853 громадянина, що на 1114 менше, ніж за відповідний період 2013-го (2967). Домінували питання соціального характеру; на другому місці – комунальне господарство; на третьому – сільське господарство та землекористування.

Окрім того, Оксана Матвійчук звернула увагу на те, що за більшістю звернень, які надійшли за звітний період, надано відповідну допомогу або інформаційне роз’яснення. Є й такі, що й надалі перебувають на додатковому контролі. Водночас аналіз питань показав, що близько 20% із них належали виключно до компетенції органів влади на місцях і не потребувало втручання зверху. Тому чиновникам варто звертати більшу увагу на цей аспект роботи.

«Люди звертаються у вищі органи влади, коли не можуть отримати належну допомогу на місці. Часто це свідчить лише про бездіяльність і небажання чиновників допомогти. В результаті громадяни отримують «шаблонні відписки» і йдуть у пошуках справедливості далі», – зазначив голова облдержадміністрації і наголосив, що таку практику слід припинити.

«Пасивність на місцях неприпустима. Якщо є хоч найменші можливості допомогти – треба їх використати», – акцентував Григорій Пустовіт.

Прес-служба облдержадміністрації.

 

 

  • Коментуйте FaceBook
  • Коментуйте ВКонтакте
  • Опитування
  • Результати

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Чи варто Україні запровадити візовий режим із громадянами Білорусі та Росії?

Давно пора (618) - 86%
Пізно (28) - 3.9%
Яка різниця? (14) - 1.9%
А як тоді наші заробітчани поїдуть у РФ і РБ? (24) - 3.3%
Мені байдуже (30) - 4.2%